350 millió forintba fog kerülni az új fővárosi egészségügyi modell

A kormánypárti frakciók rövidesen véglegesülő álláspontjától függően kerülhetnek napirendre csütörtökön a Fővárosi Közgyűlés ülésén az egészségügy szerkezetátalakításával kapcsolatos újabb döntések Horváth Csaba előterjesztésében - közölte a Városháza kommunikációs igazgatója kedden az MTI-vel. Havas Szófia ismét a János kórházban dolgozik, azonban most a főigazgató tanácsadója.

MNO
2008. 03. 25. 17:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nyáry Krisztián elmondta: a kabinet ülésén John Emese SZDSZ-frakcióvezető és Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettes is felvetette, hogy ezzel a kérdéssel ne most, hanem áprilisban tárgyaljon a közgyűlés. John Emese szerint számos olyan eleme van az anyagnak, amiben előrelépés történt, de a közgyűlésig hátralévő két nap alatt, illetve mivel a szakbizottság sem tárgyalt róla, az SZDSZ-frakció nem tudja támogatni a javaslatot. A kommunikációs igazgató közölte, hogy végső döntés nem alakult ki ez ügyben, de a kabinet ülésén az körvonalazódott, hogy márciusban nem tárgyal erről a közgyűlés. Cél az, hogy mindkét koalíciós frakció támogatni tudja az előterjesztést. Körvonalazódott egy menetrend is az áprilisi közgyűlésig – jegyezte meg. Hozzátette, hogy ennél a napirendi témánál is, de az egész közgyűlésen azzal kell számolni a kormánypártoknak, hogy nem lesz meg az egyfős testületi többségük, mivel egy SZDSZ-es politikus, Lakos Imre külföldön tartózkodik.

Horváth Csaba (MSZP) főpolgármester-helyettes a kabinet elé benyújtott javaslatában egyebek közt 350 millió forint körüli összeget igényelt az új egészségügyi modellhez. Ebből 250 milliót egy hatástanulmányra és a konzulensek kiválasztására költenének. A tanulmányt áttekintő kontrollcsoport működéséhez további forrásra lenne szükség – jegyezte meg. A főpolgármester-helyettes 30 millió forintot igényelne az új modell projektirodájának létrehozásához, 10 millió forintot pedig az új kórház holding, a Fővárosi Egészségközpont Zrt. megalapításához, s ennek részeként a vezérigazgatói pályázathoz kérne. Az előterjesztés gyakorlatilag megduplázná az önkormányzat egészségüggyel foglalkozó részlegét, létrehozna egy új kvázi egészségügyi bizottságot és egy párhuzamos hivatali részleget. Ez utóbbival a főpolgármester-helyettes szerint nem kiváltanák a hivatal jelenlegi egészségügyi ügyosztályát, hanem kiszolgálnák azt.

Nyáry Krisztián elmondta azt is, hogy a városvezetés csakúgy, mint a múlt héten a szakbizottság, nem tárgyalt a János kórház szakmai struktúrájáról és a nemrég megvalósított integrációval összefüggő további pénzügyekről. Horváth Csaba előterjesztése szerint az önkormányzat idén 200 millió forintot biztosítana az intézmény beruházásaira, fejlesztéseire. Januárban a főváros már 150 millió forint vissza nem térítendő támogatást adott a János kórháznak. Tavaly a János, a Margit és a Budai Gyermekkórház integrációja kapcsán a gyermekkórház végelszámolásához csaknem 500 millió forintot biztosítottak.

Az MTI fővárosi képviselőktől értesült arról, hogy Havas Szófia szocialista egészségügyi tanácsnok, a János kórház korábbi orvos-igazgatója ismét az intézményben dolgozik, ezúttal a főigazgató tanácsadójaként.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.