Horváth elmondta: a rendelet előtt átlagosan 390 forintból oldották meg a kórházak egy beteg napi étkeztetését, ma, három hónappal a rendelet érvénybe lépése után az átlag 550 forintra emelkedett. További fontos előrelépésként említette, hogy 40-ről 156-ra nőtt azoknak a kórházaknak a száma, ahol van étkezési munkacsoport és dietetikus állapotfelmérés is. Hozzátette: nem minden kórház vezette még be a rendelet minden pontját, de nincs olyan intézményről tudomásuk, ahol ne történt volna pozitív változás.
Az ételek mennyiségével kapcsolatban Horváth Ágnes úgy nyilatkozott, hogy a rendelet megjelenése után minden kórház biztosított a két főétkezés mellett egy harmadik, kis étkezést is, illetve sok intézmény bevezette a betegek részére a folyamatos folyadékellátást is. Az MTI kérdésére elmondta: a későbbiekben az Egészségbiztosítási Felügyelet folyamatosan fogja ellenőrizi a kórházakat, az ételek minőségéről és mennyiségéről eddig panasz „nem nagyon” érkezett a minisztériumhoz.
Kupper: A betegekkel továbbra is „bolyongnak” az intézmények között
A Fidesz szerint örvendetes, hogy javult az ellátás a kórházakban, hogy a kormány az étkeztetési normatívát 390 forinttól 550 forintra emelte, de ettől érdemben semmi nem változott az egészségügyben – mondta Kupper András szerdán sajtótájékoztatón Budapesten. A Fidesz országgyűlési képviselője szerint e lépéstől a betegekkel továbbra is „bolyongnak” az intézmények között, nem találják a korábban megszokott kórházaikat, a legrosszabb helyzetben élő betegek húsz százaléka a 300 forintos vizitdíj miatt nem jut el az orvoshoz. A politikus közölte: a kormány a konvergenciaprogramban 250 milliárd forintot vont ki az egészségügyből, most pedig az étkeztetés okán fejenként és ágyanként 160 forintot tett vissza. „Követeljük, hogy a többit is tegye vissza” – fogalmazott Kupper.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.