Gyurcsány „munkára ösztönözne, nem segélyezne”

A segélyezés helyett inkább a munkára való ösztönzést, a munkahelyteremtést kívánja támogatni a miniszterelnök által februárban meghirdetett Út a munkába program - számolt be az elképzelés részleteiről szerdán Zalaegerszegen a kormányfő megbízottja.

MNO
2008. 03. 26. 15:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Török Zsolt, az MSZP országgyűlési képviselője a civil szervezetek, kistérségi vezetők és munkaügyi szakemberek számára szervezett zalai fórumot megelőző sajtótájékoztatóján beszélt arról, hogy az elmúlt másfél év hibáiból tanulva kéri a kormányzat a főbb problémák megoldására szóló javaslatokat minden érintettől.

Az adatokról szólva a miniszterelnöki megbízott emlékeztetett arra, hogy az uniós, átlag 60 százalékos foglalkoztatottsággal szemben Magyarországon az aktív korúaknak csupán 54 százaléka dolgozik. A 47 leghátrányosabb helyzetű kistérségben ugyanakkor 50 vagy néhol 40 százalék alatti a foglalkoztatottság, a dolgozók többsége viszont állami, önkormányzati alkalmazott. Kitért arra is, hogy a diplomások nagyobb arányban jutnak munkához, mint az alacsonyabb végzettségűek vagy még inkább a képzetlenek, továbbá az 50 év felettiek, valamint a fiatalok is hátrányos helyzetűeknek számítanak a munkaerőpiacon. Riasztónak nevezte, hogy a 25 év alattiak 15 százaléka ma rendszeres szociális segélyen él.

Elismeri a kormány a gazdasági problémákat?

A miniszterelnöki megbízott közölte: szövetségesnek hívják az önkormányzatokat, mert "pártállástól függetlenül közös gondunk van". Példája szerint a falu egyik fele befizeti az adót, a másik fele pedig ebből kap segélyt, ezen kellene változtatni például a közfoglalkoztatás erősítésével. "Az önkormányzatoknak többletforrást biztosítanánk, és mérlegeljük, hogy a közmunkaprogramokban hogyan vehetnének részt" – mondta. Az évente az aktív foglalkoztatás támogatására szánt 48 milliárd forint és a segélyezésre fordított éves 200 milliárd összegén nem, de az arányain változtatni kívánnak.

A távirati iroda kérdésére válaszolva, miszerint a miniszterelnök által meghirdetett programok után a kormányzat által is elismert hátrányos gazdasági változások mennyire érintik az Út a munkába programot, Török Zsolt azt mondta: sem a gazdasági helyzet változása, sem a népszavazás esetleges költségvetési hatásai nem befolyásolják a program kereteit.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.