Fodor elismerte: a csalásban érintettek döntenek a koalícióról

A tisztázatlan jogi helyzetű SZDSZ-es álküldöttekről elhíresült Borsod megyében találkozott híveivel Fodor Gábor, ahol az ügyvivő elismerte: az SZDSZ alapszabályának sajátosságai miatt a koalíció felmondásáról ugyanazok a küldöttek döntenek majd, akik részt vettek a tavalyi elnökválasztási csalásban. Mali Zoltán,  az SZDSZ baranyai erős embere pedig emiatt illegitimnek tartja az április utolsó hétvégéjén összeülő küldöttgyűlést.

MNO
2008. 04. 05. 8:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Alaptalannak nevezte Fodor Gábor azokat a sajtóhíreket, hogy hívei elpártoltak tőle, amiért szembefordult a koalíciós válságban az SZDSZ hivatalos álláspontjával. Kóka János riválisa Miskolcon egyeztetett az Országos Tanács ülése előtt az SZDSZ nógrádi és borsodi tagjaival. Fodor elmondása szerint a Borsod megyei elnök leváltása nem volt téma.

Az SZDSZ hivatalos jelentése szerint T. Asztalos Ildikó kulcsszerepet játszott a tavalyi elcsalt elnökválasztásban azzal, hogy álküldötteket vett rá Fodor Gábor támogatására, ezt a megállapítást azonban Fodorék visszautasítják. Arra hivatkoznak, hogy a Kóka János felkérésére készített jelentés nem vizsgálta az álküldöttek különböző nyilatkozatainak ellentmondásait.

A rendkívüli tisztújításról az Országos Tanács ülése előtt annyit tudni már, hogy szinte biztosan kétlépcsős lesz. Így a közvéleménynek azt is tudomásul kell vennie, hogy a koalíció felmondásáról ugyanazok a küldöttek döntenek majd április végén, akik eldöntötték a tavalyi elcsalt elnökválasztást is.

Nem hívják meg a polgármestereket

Mali Zoltán illegitimnek tartja az április utolsó hétvégéjén összeülő szabad demokrata küldöttgyűlést. Drávapiski SZDSZ-es polgármestere a szabad demokraták alapszabályának 195. pontjára hivatkozva azt mondja: a rendes országos küldöttgyűlést közvetlenül megelőző időszakban delegáltakat kell választani a helyi szervezetekben.

Meglátása szerint a küldöttgyűlés rendes küldöttgyűlésnek minősül, amit a pártvezetés nyilatkozatai is megerősítenek. Kóka János többször is elmondta, május végén, június elején ülhet össze a tavalyi elcsalt elnökválasztás miatt elrendelt rendkívüli ülés.

„Az áprilisi küldöttgyűlésre nem akarják meghívni azokat a polgármestereket – többek között engem sem –, akik alanyi jogon részt vehetnének. Én ez ellen a leghatározottabban tiltakozom” – nyilatkozta Mali a hírTV-nek.

(hírTV)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.