Kóka: Nem zárható ki, hogy ősszel előre hozott választások lesznek

Nem zárható ki, hogy lesz ősszel előre hozott országgyűlési választás Magyarországon – mondta kedden Kóka János, a Szabad Demokraták Szövetségének elnöke a Tolnai Népújságnak. Kóka szerint már nem Gyurcsány sorsa a tét, hanem az országé.

MNO
2008. 04. 16. 17:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az SZDSZ viszont nem érdekelt abban, hogy előrehozott választások, legyenek mert a baloldalon nincs kész, kilábaláshoz vezető program, a jobboldalon látható törekvések pedig több mint riasztóak – fogalmazott Kóka János.

A koalíció bomlásának okai között az SZDSZ elnöke azt említette, hogy az SZDSZ a kormányon belül nem tudta elérni a céljait, mert elfogyott a bátorság és reformok folytatásának képessége. A pártelnök szerint sokszor kötöttek olyan kompromisszumokat is, amelyek az ésszerűség, a vállalhatatlanság határát súrolták.

„Miután a népszavazást követően kiderült, hogy semmi sem lesz abból, amiért két éve a koalícióban vagyunk, már csak bűnbaknak kellettünk volna. Ezért békében, de búcsút intettünk” – fogalmazott Kóka, aki szerint most szocialisták bölcsességén múlik: elhiszik-e végre, hogy gyökeres fordulatra van szükség, mert nem Gyurcsány sorsa a tét, hanem az országé.

(teol.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.