Navracsics: A koalíció a koncon marakodik

A Fidesz szerint a kormánykoalíció nem alkalmas az ország irányítására, politikusai pedig felelőtlenek, és ezzel Magyarország jövőjét veszélyeztetik – jelentette ki Navracsics Tibor, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője a párt elnökségi ülése után kedden Budapesten, sajtótájékoztatón. • Navracsics: Gyurcsány nem lát kiutat• Hamis a közlemény – Orbán Viktor nem akar blokádot

MNO
2008. 04. 01. 10:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormánykoalíció politikusai olyan felelőtlen politikusok, akik intézkedéseik, kijelentéseik, döntéseik hatását nem tudják felmérni – mondta az ellenzéki politikus, aki szerint az MSZP és az SZDSZ politikusai magatartásukkal szétzilálják a gazdaságot.

Navracsics Tibor szerint a koalíciós marakodás nem politikai ellentétekről, hanem pozíciók elosztásáról szól, „a koncon marakodnak”. Ennek igazolására a frakcióvezető azt mondta: az az SZDSZ, amely 2006. október 23-án a Fidesz békés tüntetésének brutális rendőri szétverése után nem tartotta szükségesnek még azt sem, hogy az MSZP-vel szemben kifogásait hangsúlyozza, most az egészségügyi miniszter menesztése kapcsán koalíciós szakításról beszél.

A fideszes politikus szerint a kormánykoalíció eddig sem tudta felmérni döntései hatását. Azok a lépések – folytatta – , amelyek miatt Magyarország a régió éllovasából annak sereghajtójává vált, jól mutatja az MSZP-SZDSZ-koalíció felelőtlen magatartását. Ezzel a magatartással, ami vélhetően el fog tartani április 30-ig, az ország jövőjét veszélyeztetik – fűzte hozzá. Szavai szerint a stabil piacgazdaságról nemcsak beszélni kell, hanem tenni is kell érte úgy, hogy stabil és kiszámítható körülményeket teremtsenek a gazdaság szereplőinek.

A frakcióvezető úgy fogalmazott: „a kormányzati politikusok felelőtlenségükkel, kicsinyességükkel és tehetetlenségükkel a gazdaság egész szerkezetét zilálják most éppen szét”. A koalíciós marakodás vesztese a gazdaság – jegyezte meg. A politikus szerint a szociális és a politikai válság után nagyon hamar, akár a közeljövőben gazdasági válság is következhet.

Navracsics Tibor kitért arra, hogy kérdésére a kormányfő a parlamentben tagadta a minisztercseréket, az ATV-ben hétfőn azonban már azon a véleményen volt Gyurcsány Ferenc, hogy normális viselkedés, ha a döntés bejelentéséig tagadja a személyi változásokat. „A kérdés az, hogy mikor kezdődik Gyurcsány Ferenc számára a hazugságokban az abnormális viselkedés” – vetette fel.

A frakcióvezető szerint a Horváth Ágnes egészségügyi miniszter leváltása utáni reakciók „a nem kell félni, nem fog fájni” alaptalan optimizmusát idézi fel. Emlékeztetett rá, hogy Gyurcsány Ferenc a megszorító intézkedéseket ezzel a szlogennel jelentette be.

Kérdésre válaszolva Navracsics Tibor azt mondta: április elseje ihlethette annak a levélnek a szerzőjét, amelyet Orbán Viktornak, a Fidesz elnökének a nevében küldtek a szerkesztőségekbe. A közlemény nem a Fidesztől származik – hangsúlyozta. Elmondta, a rendőrségen bejelentést tettek. Az MTI-hez is eljutatott levélben az ismeretlen szerző az ellenzéki párt elnökének nevében a Parlament blokád alá vonását helyezte kilátásba, ha a baloldal 72 óra alatt nem dönt az előrehozott választások mellett.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.