Navracsics: Gyurcsány összetákolt kormánnyal mentené saját magát

A Fidesz szerint nincs biztosíték a cselekvőképes kormányra – hangsúlyozta Navracsics Tibor frakcióvezető, aki hétfői sajtótájékoztatóján arról is beszélt, hogy Gyurcsány Ferenc üzleti körei jelentek meg a kormányátalakítás nyomán a miniszteri posztokon.

MNO
2008. 04. 28. 15:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Navracsics Tibor megismételte, hogy a jelenlegi helyzetben a kormányfőnek bizalmi szavazást kellene kérnie maga ellen, vagy be kellene nyújtania lemondását a köztársasági elnöknek, hiszen amikor Sólyom László megbízást adott Gyurcsány Ferencnek, abban a hiszemben tette, hogy többségi koalíciót fog működtetni. „Mostanra azonban, Kóka János sűrű bocsánatkérései ellenére nagyon úgy néz ki, hogy az SZDSZ április 30-án el fogja hagyni a koalíciót, nincsen többségi koalíció Magyarországon, nincs biztosíték arra, hogy cselekvőképes kormánya lenne Magyarországnak, és ez nem csak gyanú, (...) hanem már tényként is állítható” –˜ mondta a fideszes politikus, aki szerint Gyurcsány Ferencnek cselekednie kell, távoznia a magyar politikai életből.

A kormányátalakítás kapcsán a frakcióvezető azt mondta, egy kisebbségbe szorult, a nyugati sajtó által szánalmasnak nevezett miniszterelnök utolsó próbálkozásáról van szó, Gyurcsány Ferenc vélhetően utolsó kísérletet tett arra, hogy megmentse saját magát, egy így vagy úgy összetákolt kormánnyal. Hangsúlyozta: Gyurcsány Ferenc üzleti köre „legalábbis erősen reprezentálva van” az új miniszteri névsorban, hiszen Szűcs Erika leendő szociális és munkaügyi miniszter a Perfekt Rt. volt területi igazgatója, míg Szabó Pál jövőbeli közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter korábban a Gyurcsány Ferenc tulajdonában lévő Motim felügyelőbizottsági tagja volt.

Gyurcsány kifelé vezető útja

Navracsics Tibor szerint vélhetően a hátralévő néhány hétben „Gyurcsány Ferenc és üzlettársai” határozzák meg a kormánypolitikát, aminek egyetlen célja van, hogy „valahogyan megpróbálják biztosítani Gyurcsány Ferenc magyar politikából kifelé vezető útját”. A Fidesz úgy látja, romokban hever a kormányzat, és a zaklatott és kaotikus működést „szépen mutatja”, hogy 13 órakor kapták meg a minisztériumok felsorolásáról szóló törvény módosítását, aztán másfél órával később egy újabb változatot.

Arra a kérdésre, hogy ha a kormányfő nem kezdeményez bizalmi szavazást, akkor a Fidesz kezdeményez-e konstruktív bizalmatlansági indítványt, Navracsics Tibor azt mondta, a konstruktív bizalmatlansági indítvány egyben egy olyan miniszterelnök-jelölt megnevezését is jelenti, aki a parlament többségének bizalmát élvezi. Szerinte ugyanakkor az SZDSZ „egyelőre a kerítésen ül, még nem döntötte el, melyik oldalra esik”. Hozzátette: ezt a Fidesz megvárja.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.