Pélyen nem lehet alkoholt fogyasztani közterületen

Rendeletben tiltotta meg a közterületi alkoholfogyasztást a Heves megyei Pély község önkormányzata – közölte pénteken a település jegyzője.

MNO
2008. 04. 04. 13:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Fehér János tudomása szerint a megye 111 községe közül az 1600 lelkes Pély az egyetlen, ahol 50 ezer forintos szabálysértési bírsággal sújtható az, akit italozáson érnek a rendőrök a falu közterületén. Ugyanakkor a rendelet szerint, a falunap, illetve a vendéglátással egybekötött, bejelentett szabadtéri rendezvények kivételt jelentenek.

A jegyző elmondta: azt követően döntöttek a rendelet megalkotásáról, hogy rendszeressé vált az italozó fiatalok randalírozása a község utcáin. Ezeknek a buliknak sokszor a buszmegállók esőbeállói, vagy a telefonfülkék estek áldozatául, illetve a hangoskodás is zavarta a lakosokat. Ugyanakkor az italkínálgatással együtt járó szokásos esküvői meneteket nem jelölték meg kivételként a jogszabályban. Ám ezen alkalmakkor rugalmasan alkalmazzák a rendeletet és szemet hunynak majd a hatóságok – ígérte Fehér János.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.