Sólyom László fogadta a megyei bírósági elnököket

Sólyom László köztársasági elnök fogadta a 19 megyei bíróság és a Fővárosi Bíróság elnökét „ezen a héten” - közölte a Köztársasági Elnöki Hivatal szerdán.

MNO
2008. 04. 23. 17:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„A megbeszélések a bírósági szervezet aktuális kérdéseit érintették. A bírósági vezetők meghívása része annak a tájékozódó sorozatnak, amely megelőzi a Legfelsőbb Bíróság következő elnökének jelölését” – tartalmazza a hivatal közleménye. A köztársasági elnök először a Legfelsőbb Bíróság jelenlegi elnökével, Lomnici Zoltánnal találkozott február első napjaiban.

Ezután az államfő találkozott az öt ítélőtábla elnökével. Április 16-án közölte az államfői hivatal főosztályvezetője, hogy a Sándor-palotába látogat valamennyi megyei bíróság elnöke. A találkozók nem nyilvánosak.

Kumin Ferenc akkor elmondta azt is, hogy a tárgyalásokon nem konkrét jelöltek, hanem a bírói szervezettel kapcsolatos aktuális kérdések kerülnek szóba. Az államfő a szakmai és civil körök véleményét korábban is kikérte a jelöléseket megelőzően, és a jövőben is így jár el – tette hozzá Kumin Ferenc. A Legfelsőbb Bíróság elnökének hatéves megbízatása idén júniusban jár le. Az új főbírót az államfő jelöli és az Országgyűlés választja meg kétharmados többséggel.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.