Tb-mentők: a kormány szerda délig vonja vissza a pénztártörvényt

Szerda délig adtak határidőt a kormánynak a „tb-mentő” civil szervezetek arra, hogy hatályon kívül helyezze a februárban elfogadott pénztártörvényt. Ellenkező esetben benyújtják az összegyűjtött félmillió aláírást az Országos Választási Bizottságnak, amivel visszafordíthatatlanná válik a népszavazás.

MNO
2008. 04. 05. 14:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Valószínűleg nem tudják elkerülni az egészségbiztosítás részleges privatizációjáról szóló népszavazást a szocialisták a magántőke kizárásának tervével. Ugyanis a referendumot kezdeményező civil szervezetek és érdekképviseletek jövő szerda délig adtak határidőt a kormánynak a februárban elfogadott pénztártörvény hatályon kívül helyezésére.

Ellenkező esetben benyújtják az összegyűjtött félmillió aláírást az Országos Választási Bizottságnak, amivel visszafordíthatatlanná válik a népszavazás. A kezdeményezők március utolsó napján egy megállapodástervezetet küldtek el a kormánynak. A kabinet válasza nem ismert, pedig a miniszterelnök és az MSZP csak a dokumentum aláírásával úszhatná meg az újabb népszavazási vereséget.

Az Országgyűlés jövő hétfőn és kedden is ülésezik. A törvény hatályon kívül helyezésére tehát van mód, ha a szocialisták meg akarnak egyezni. Bár korábban a jogszabály visszavonása volt az egyetlen lehetőség, amelyet az MSZP kizárt, a koalíció felbomlása új helyzetet teremtett.

(hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.