EU-s források – Nógrádi: Mi alapján bíztak meg 30 MSZP-s „felügyelőt”?

Az európai uniós forrásokból megvalósuló beruházások felügyelete miatt interpellálta Nógrádi Zoltán fideszes képviselő az önkormányzati minisztérium képviselőjét kedden az Országgyűlésben. Az ellenzéki képviselő, aki Mórahalom polgármestere is, azt kifogásolta: a jövőben harminc szocialista képviselő felügyeli mentorként az EU-s projektek megvalósítását.

MNO
2008. 05. 13. 11:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nógrádi Zoltán interpellációjában kitért arra, hogy e képviselők hatáskörét semmilyen törvény sem rendezi, ezenkívül aggályos, hogy nyomást gyakorolhatnak a közigazgatási hivatalokra, illetve beleszólhatnak a projektek megvalósulásába. Milyen szempontok szerint választották ki ezt a harminc képviselőt? Mi rögzíti feladatukat, hatáskörüket, és hogy áll ez összhangban Európa legszigorúbb összeférhetetlenségi törvényével? – kérdezte a Fidesz képviselője.

Erre válaszolva Ujhelyi István, az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium államtitkára azt mondta: Nógrádi Zoltán állítása tényszerűtlen és hamis. A képviselőknek a már eldöntött projektek felgyorsításában van szerepük – fűzte hozzá. Ujhelyi István megjegyezte azt is, hogy a harminc képviselő ingyen, pluszjuttatások nélkül végzi ezt a munkát. Az államtitkár válasza szerint a mentorrendszer a beruházások gyorsabb megvalósulását szolgálja.

Nógrádi Zoltán Ujhelyi István válaszára reagálva azt mondta: a miniszterelnök azért hozta létre ezt a testületet, mert maga mögött akarja tudni a biztos szavazatokat. Nógrádi Zoltán a választ nem fogadta el, de az Országgyűlés megszavazta.

A környezetvédelmi minisztert interpellálta a kereszténydemokrata Nagy Andor, aki a környezetvédelmi biztosítékadásról szóló törvény helyzetéről kérdezett.

A képviselő ennek kapcsán felidézte: Magyarországon több helyütt raktak le illegális hulladékot, ezért jogszabályi változások kellenek ahhoz, hogy a károkozók ne bújhassanak ki a felelősség alól. Nagy Andor kitért arra is, hogy tavaly Kovács Kálmán korábbi környezetvédelmi államtitkár azt ígérte, a környezetvédelmi biztosítékadásról szóló törvény a tavaszi ülésszakon az Országgyűlés elé kerül.

Szabó Imre környezetvédelmi miniszter válaszában hangsúlyozta: a környezetvédelmi biztosítékadásról kormányrendeletet fogad el a kabinet. A jogszabály meghatározta tevékenységek folytatásához előzetesen környezetvédelmi biztosítékot kell letenni, valamint környezetvédelmi biztosítást is kell kötni – ismertette a jogszabálytervezet tartalmát Szabó Imre. Hozzátette: a rendelet a szennyező fizet elvet érvényesíti.

Nagy Andor a miniszter válaszát nem fogadta el, viszont a képviselők többsége megszavazta.

Herbály Imre (MSZP) interpellációjában arról beszélt, megfelelő lesz a kalászos gabona és a repce termése, de a betakarítás nagy felkészülést igényel. A jó terméskilátások tükrében a minisztérium hogy kíván hozzájárulni a sikeres betakarításhoz? – kérdezte a szocialista képviselő.

Gőgös Zoltán, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára úgy válaszolt, az aratás másfél hónap alatt befejezhető, a betakarításhoz minden rendelkezésre áll. „Jó aratási időszak elé fogunk nézni” – mondta az államtitkár.

Herbály Imre elfogadta a választ.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.