Csángóföldi magyaroktatáshoz várnak pedagógusokat

Iskolai és iskolán kívüli magyar nyelvi oktatáshoz vár pedagógusokat a következő tanévre Csángóföldre a Moldvai Csángó Magyarok Szövetsége – közölte a Keresztszülők a Moldvai Csángó Magyarokért Egyesület.

MNO
2008. 06. 19. 5:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A moldvai csángó oktatási program 2000-ben indult, előtte gyakorlatilag sohasem volt magyar nyelvű oktatás a Kárpátoktól keletre élő magyar ajkú népcsoportnál.

Jelenleg 19 településen tanítanak magyar nyelvet a gyermekeknek, fiataloknak az óvodáskorúaktól egészen az érettségizőkig, de elsősorban a 7-14 éves korosztálynak. A 19 településen hozzávetőlegesen 1400 diákot oktatnak, azonban Bákó megyében közel negyven településen mintegy 9 ezer még valamilyen szinten magyarul értő, beszélő iskoláskorú gyerek van. Ezért szeretnék a programba bevont települések és a gyerekek számát növelni – olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.

Jelenleg 37 pedagógusból áll a tanári kar, amelyhez csatlakozni bármikor lehet, de legfőképpen szeptember elején várják az oktatókat. Általában falvanként két tanár dolgozik az oktatási program keretében, de ez a falvak méretétől függően változhat. A programra magyartanárok, magyar tanítók, más szakképesítésű pedagógusok és olyan fiatalok jelentkezését várják, akik szeretnének gyerekeket magyar nyelvre tanítani.

A szövetség szolgálati lakást és az esetleges iskolai bérezés mellett kiegészítő fizetést biztosít.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.