MKPK: az azonos neműek házassága támadás a család ellen

A katolikus egyház nem ért egyet az azonos neműek bejegyzett élettársi kapcsolatával, és tiltakozik a tavaly decemberben elfogadott törvény ellen, amely szinte a házasság szintjére helyezi az ilyen típusú viszonyt – mondta Bíró László püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) családügyi bizottságának elnöke csütörtöki sajtótájékoztatóján, Budapesten.

MNO
2008. 06. 19. 10:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MKPK nyilatkozata szerint ez „veszélyes támadást jelent a társadalom alapvető intézménye, a család ellen”. Hozzátették: nemcsak az egyház és a természeti törvény, de a magyar alkotmány is azt vallja, hogy „a család egy férfi és egy nő kizárólagos, a társadalom számára is hasznos életközössége, melynek célja a házastársak java és az élet továbbadása”.

Az MKPK családügyi bizottságának elnöke szerint a házasságon kívüli párkapcsolatok törvényi szintű elfogadása, ideértve az egyneműek együttélését is, „gyengíti a társadalom életerejét” és veszélyezteti a felnövekvő gyermekek egészséges fejlődését. Hangoztatta azt is, hogy a püspöki konferencia szerint a család a gyermekek nevelése szempontjából mással nem helyettesíthető. Felhívta a figyelmet arra, hogy a politikusoknak szem előtt kell tartaniuk a társadalom védelmét, ezért – mondta – olyan jogszabályokat kell hozniuk, amelyek erősítik a családokat, a fiatalokat pedig gyermekvállalásra buzdítják.

Hámori Antal, a Magyar Katolikus Családegyesület életvédő fórumának alelnöke a sajtótájékoztatón bejelentette: saját nevében beadványt nyújtott be az alkotmánybírósághoz, melyben kérte, hogy a testület mondja ki: az azonos neműek bejegyzett élettársi kapcsolatáról szóló törvény alkotmányellenes, mert „sérti az egy férfi, egy nő életközösségét magában foglaló házasság jogintézményét.” Bíró László szólt arról is, hogy áprilisban, még mielőtt az Európa Tanács (ET)szavazott volna az abortusz liberalizálásáról, levélben fordult a képviselőkhöz, azt kérve, ne fogadják el a terhességmegszakítás megkönnyítését.

Sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy az strasbourgi testület 109 szavazattal 69 ellenében megszavazta az abortusz liberalizálását. Úgy fogalmazott: az abortuszhoz való jog „nem tartozik a szexuális és reprodukciós jog körébe”. Szerinte az abortusz mindenféle korlátozás nélküli engedélyezése ellentétben áll az európai emberjogi konvencióval, melynek éppen az a célja, hogy védje az emberi méltóságot és az emberi jogokat.

Az emberi méltóságnak azonban „megkerülhetetlen sarokköve az élethez való jog, ez pedig megilleti a meg nem születettet is” – jegyezte meg. Az MKPK családreferens püspöke véleménye szerint a strasbourgi döntés nyomán Magyarországon ezentúl az orvosoknak nem kell megfontolás tárgyává tenniük a beavatkozás elvégzését; a nőknek az abortusz előtt még az orvosi tanácsadáson sem kell részt venniük. Kiemelte, hogy a nők az abortusz következtében gyakran egészségi és pszichikai károsodást szenvednek, Bíró László szerint ezért sem indokolt a korlátozás nélküli abortusz bevezetése.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.