A Fidesz Polgári Frakció nem először indítványozta annak a szerződésnek a felbontását, amelynek nyomán 20 évig a HospInvest Zrt. működtetheti az egri Markhot Ferenc Kórházat. Indítványukat azzal indokolták, hogy a cég szerződést szegett, amikor nem HospInvest Zrt.-ként, hanem a cég által alapított Agria Kórház Kft.-ként jegyezte a dolgozóknak kiküldött munkaszerződéseket. Ugyanakkor már az ülés megkezdése előtt bizonyos volt, hogy határozatképtelen lesz a közgyűlés, mert a szocialista frakció sajtóközleményben tudatta, hogy nem vesz részt az ülésen.
Döntésüket azzal indokolták, hogy a megye kérésére, a HospInvest elállt attól a szándékától, hogy a Fidesz által alvállalkozónak minősített cég nevében jegyezze a munkaszerződéseket. Vagyis maga a HospInvest szerződik a dolgozókkal. Az ülésen végül a 40 tagú közgyűlés 19 tagja jelent meg, ezért nyilvánította határozatképtelennek a tanácskozást az elnök.
Herman István, a Fidesz Polgári Frakció vezetője ezt követően a demokrácia megcsúfolásának nevezte a történteket. A Heves Megyei Önkormányzat március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a következő húsz évben a HospInvest Zrt. működtetheti a Heves Megyei Markhot Ferenc Kórházat. A vagyonkezelésre kiírt tenderen a Debreceni Egyetem is indult, illetve ajánlatot nyújtott be az egri önkormányzat. A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. Civilszervezetek és a kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.