Az MSZP érdeke a kiszivárogtatás? + Videó

Bűncselekménynek tartja a titkos, lehallgatási hangfelvételek kiszivárogtatását a nemzetbiztonsági bizottság szocialista alelnöke. Bár a titokminiszter a testület MSZP-s tagjainak adta át először a hanganyagot tartalmazó CD-t, Tóth Károly szerint nem tőlük került ki a felvétel. A titkosszolgálat tagadja, hogy köze lenne az ügyhöz. Boross Péter egykori MDF-es titok- és belügyminiszter viszont azt mondja: az MSZP érdeke lehet a lehallgatási anyagok kiszivárogtatása. A rendőrség egyelőre nem indít vizsgálatot.• Lehallgatás: a szakértő cáfolja Szilvásyt

MNO
2008. 09. 28. 16:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mindössze fél napig volt fent a világhálón az a 32 hangfelvétel, amelyet a titkosszolgálatok készítettek az állítólagos megfigyelési ügybe kevert Ud Zrt. vezetőinek üzleti beszélgetéseiről. A hanganyagon a többi között Bajnai Gordon gazdasági miniszterről készített környezettanulmányról, valamint a biztonsági cég és a Mol kapcsolatáról is beszélnek.

A felvételeket először a nemzetbiztonsági bizottság szocialista tagjai ismerték meg, Tóth Károly, a testület alelnöke azonban kizárta, hogy azokat tagjaik közül szivárogtatta ki valaki. Szerinte a rendőrségnek, illetve az ügyészségnek kellene kivizsgálnia, hogyan és kitől kerültek a fájlmegosztó oldalra az NBH hangfelvételei.

MSZP-érdek lehet a kiszivárogtatás?

Az MDF-es Boross Péter nem zárja ki, hogy az a titkos hangfelvétel szivárgott ki, amit Szilvásy György mutatott be a nemzetbiztonsági bizottság szocialista tagjainak még csütörtökön. Az egykori titok- és belügyminiszter gyalázatosnak tartja, hogy a titkosszolgálatokat politikai célokra használják fel. A lehallgatási anyagok kiadása szerinte legfőképp az MSZP érdeke volt.

Földi: A kiszivárogtató és Dávid is bűncselekményt követett el

A nemzetbiztonsági hivatal volt hírszerzője viszont azt állítja: vagy a nemzetbiztonsági bizottság tagjainál vagy a titkosszolgálatoknál kell keresni a hanganyagok legújabb, internetes kiszivárogtatóját. Földi László szerint komoly nemzetbiztonsági érdeket sért, ha a titkosszolgálatoktól került ki a hanganyag, ami akár a szervezet ellehetetlenüléséhez is vezethet.

Több év börtönt is kaphat az, aki szolgálati vagy államtitkot sértve eljuttatta a titkosszolgálat által készített telefonlehallgatások felvételét Dávid Ibolyához. A kiszivárogtatót már az ügyészség is keresi. Az eljárás során minden bizonnyal az MDF elnök asszonyát is meghallgatják majd. Földi László volt hírszerző szerint nemcsak a 32 lehallgatott telefonbeszélgetés kiszivárogtatója, de Dávid Ibolya is bűncselekményt követett el, amikor bemutatta az állítólagos megfigyeléséről szóló hanganyag leiratát. Az MDF elnökválasztását később lényegében eldöntő hanganyag egyike azoknak a felvételeknek, amelyeket Szilvásy György titokminiszter csütörtökön adott át a nemzetbiztonsági bizottság nem hivatalos ülésén, a testület MSZP-s tagjainak.

Állam- vagy szolgálati titok sérült?

Szeptember 10-én Dávid Ibolya két helyről kaphatta a CD-t. Ha a titkosszolgálatoktól, akkor államtitoksértés történt, ha viszont a Nemzeti Nyomozó Irodából, akkor valaki szolgálati titkot sértett. Mindkét esetben több év börtön is kiszabható. Az ügyet az ügyészség már vizsgálja.

A titokminiszter továbbra is tagadja, hogy az általa irányított nemzetbiztonsági hivataltól került illetéktelen kezekbe a telefonlehallgatások felvétele. Dávid Ibolya pedig folyamatosan elhárítja a kérdést.

Földi László volt hírszerző szerint viszont nemcsak az követette el bűncselekményt, aki eljuttatta a felvételt az MDF elnökének, de Dávid Ibolya is.

Az ominózus telefonbeszélgetésről azóta már a Legfőbb Ügyészség is kimondta: ez alapján nem állapítható meg bűncselekmény. Az MDF elnökválasztását az ügy mégis előre eldöntötte. Mivel azonban az elbukott elnökjelölt, Almássy Kornél is feljelentést tett, a nyomozóügyészek valószínűleg Dávid Ibolyát is kérdőre vonják majd, ha tudni akarják, kitől kerülhettek a titkos felvételek az MDF elnök asszonyához.

A Fidesz szerint a most kikerült hangfelvételek is azt bizonyítják, hogy a párt politikusai nem követtek el törvénytelenségeket, ezt korábban egyébként a nemzetbiztonsági bizottság tagjai is elismerték.

A rendőrség nem nyilatkozik, így egyelőre nem derült ki, hogy a kiszivárogtatás ügyében indítanak-e nyomozást.

(hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.