Fotók a felvidéki magyarok kényszerkitelepítéséről

Hatvanegy évvel ezelőtt kellett átadni az 1947-es párizsi békeszerződés értelmében három Moson megyei települést: Oroszvárt, Dunacsúnyt és Horvátjárfalut Csehszlovákiának – az évfordulóra emlékezve az MTI fotóarchívumának anyagából nyílt kiállítás hétfőn Győrött, a Bartók Béla Megyei Művelődési Központban.

MNO
2008. 09. 22. 15:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A korabeli lakosságcserét és a kényszerkitelepítéseket megörökítő fotók tárlatát megnyitva Ottófi Rudolf (KDNP) alpolgármester felelevenítette a hat évtizeddel ezelőtti eseményeket. Mint fogalmazott: a nagyhatalmi játszmák Trianon után további végzetes megpróbáltatásokat hoztak a kivérzett nemzetnek.

A dokumentumértékű fotók drámai erővel mutatják be a felvidéki magyarok áttelepítését Magyarországra, megörökítik azokat a csallóközi nőket, akik gyermekeikkel Rajkára menekültek, miután a csehszlovák hatóságok megkezdték a dél-szlovákiai magyar falvak lakosainak erőszakos kitelepítését a csehországi és a morvaországi kényszermunkára.

A kiállítás az emlékezést szolgálja, „vád nemcsak a csehek és a szlovákok ellen, hanem a nagyhatalmak ellen, sőt a mi kijátszhatóságunk ellen is” – mondta a kereszténydemokrata politikus. A tárlat egy hétig látogatható.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.