A Barikad.hu internetes újság egyik cikke említést tett egy gárdistáról, aki a napokban lemondott Dósa István főkapitány jobbkezeként adatokat és pénzeket kezelt, emellett a Gyurcsány-kormány alkalmazottja. Ugyanerről a hölgyről egy ízben Kolompár Orbán, az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) elnöke is megemlékezett. A Magyar Gárda ellen folyó per május 19-i tárgyalásán a szervezet tagjai között helyet foglalt „egy állami intézmény munkatársa is” a Jobbik elnökének, Vona Gábornak a társaságában – írta Kolompár Orbán Emancipációt és polgárosodást! című manifesztumában. Az OCÖ elnöke szerint az illető a hazai cigányság életét is meghatározó döntési pozícióban van. A tárgyalóteremben Kolompár egyébként annyira felháborodott az egyenruhát viselő minisztériumi alkalmazott jelenlétén, hogy teátrális mozdulatokkal mobiltelefonjával fényképeket készített róla. Kolompár Orbántól most azt kértük, lebbentse fel a fátylat a titokzatos hölgyről, a politikus azonban nem árulta el a nevét. Kérdésünkre, hogy az OCÖ tett-e lépéseket a fejlesztési programokat, köztük cigány programok ellenőrzését végző illető gárdista szerepe miatt, Kolompár közölte: nem kíván nyilatkozni az ügyben. Információink szerint az ismeretlen hölgy 2007 októbere óta tagja a gárdának, emellett a Szociális és Munkaügyi Minisztérium felügyelete alá tartozó Országos Foglalkoztatási Közalapítvány (OFA) pénzügyi irodájának munkatársa. Németh Erzsébet Piroska kérdésünkre kijelentette: nem tagja a gárdának, és nem is dolgozott a szervezetnek, bár – amint kifejtette – „minden normális embernek van köze” a gárdához.
Összeférhetetlen! Vagy mégsem…?
Kolompár Orbán először és utoljára háborodott fel Németh Erzsébet Piroska kettős szerepén az Emancipációt és polgárosodást! című írásában. Németh személyén keresztül elfogultsággal vádolta meg az egész magyar intézményrendszert. Mára azonban elcsitult dühe, és napirendre tért az „összeférhetetlenség” fölött. Részlet az írásból: „Május 19-én folytatódott a Magyar Gárda pere. A teremben jelen voltak a gárdával szimpatizálók is. Közöttük foglalt helyet egy állami intézmény munkatársa is. Nagy megdöbbenésünkre a Jobbik elnökének, Vona Gábornak és feleségének, továbbá pár gárdistának a társaságában láthattuk. Ez az ember a hazai cigányság életét is meghatározó, döntéseket befolyásoló és döntést hozó pozícióban van. Feladata a fejlesztési programok, köztük cigány programok ellenőrzése. A cigányokat bűnözőnek tartó fekete ruhás, fehér fűzős fekete bakancsosok között látva őt felmerült bennem az a kérdés, hogy hogyan végezheti a cigánysággal kapcsolatos munkáját? Gondoljuk tovább a helyzetet.
A gárda szellemiségével megfertőzött, önmagát jobb- vagy baloldali, vagy liberális érzelműnek tartó önkormányzati hivatalnokok és állami alkalmazottak hogyan és milyen döntést hozhatnak és készíthetnek elő az önkormányzati és állami tervek megvalósítása során? Milyen irányba befolyásolhatják a döntéshozókat, így a döntéseket? A tárgyaláson látott személyhez hasonló gárdaszimpatizánsok az intézmények és önkormányzati hivatalok mögé elbújva, valódi szándékukat ügyesen leplezve döntenek. Döntések előkészítőiként már eleve az előítéleteik alapján terjesztik elő a cigányokat érintő ügyeket, így befolyásolva a döntéshozókat az önkormányzatokban, az állami hivatalokban, szervezetekben és háttérintézményekben.”

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.