Közben Dávid Ibolya is csatlakozott Szilvásy György titokminiszterhez: arra szólította fel közleményben a Fideszt – valamint korábbi minisztertársait, Demeter Ervin és Kövér László volt titokminisztereket –, hogy tisztázzák szerepüket a megfigyelési ügyben. Dávid szerint ellenkező esetben „a magyar demokrácia történetében példátlan váddal kell szembenézniük”. „Azzal, hogy illegális titkosszolgálatot működtettek annak érdekében, hogy politikai ellenfeleiket törvénytelen eszközökkel megfigyeljék” – fejezte be gondolatát az MDF elnöke.
Gulyás: Ami itt van, az nem jogállam
Gulyás József, az SZDSZ ügyvivője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján – elmondta, kezdeményezi, hogy Szabó Máté ombudsman – aki jelenleg az adatvédelmi biztos feladatkörét is ellátja – indítson vizsgálatot arról, történt-e személyes adatokkal visszaélés az ügy kezelése során. Gulyás hozzátette: kezdeményezi továbbá, hogy az SZDSZ hétfői frakcióülésén foglaljon állást arról, szorgalmazza-e vizsgálóbizottság felállítását az ügy kivizsgálására.
A Fidesszel kapcsolatosan Gulyás József úgy fogalmazott, hogy a legnagyobb ellenzéki párt nem választhatja az ellentámadást, a figyelemelterelést. A Fidesznek ki kell mondania, hogy a jogállami normákat sértő magatartást elutasítja, és nem fog politikai védelmet nyújtani védhetetlen magatartás esetén – tette hozzá. A liberális ügyvivő elmondta: bár tagja a nemzetbiztonsági bizottságnak, még nem hallgatta meg azt a cd-lemezt, amelyet a testület tagjai kaptak Szilvásy György titokminisztertől. Hozzáfűzte: még gondolkodik azon, meg akarja-e hallgatni egyáltalán.
Az általa példátlanul súlyosnak nevezett adatgyűjtési ügy kezelésével kapcsolatban Gulyás József úgy vélekedett, hogy „ami itt van, az nem jogállam”, ahogyan pedig ezt az ügyet a politika és az érintett nyomozószervek kezeik, az szerinte méltatlan a Magyar Köztársaság normáihoz. Zajlik egy nyomozás – folytatta -, amelynek dokumentumait a magyar jogrendszer szerint csak az eljárásban résztvevők ismerhetik meg. Nem tudom, milyen minőségben vesz részt a nyomozásban a miniszter, és fér hozzá az ügy adataihoz – jegyezte meg az SZDSZ-es politikus.
Az üggyel kapcsolatban Gulyás számos kérdést is feltett, többek között azt, hogy miért éppen most kerülnek nyilvánosságra bizonyos dokumentumok, feloldották-e azoknak az információknak a titkosságát, amelyeket a nemzetbiztonsági bizottság képviselői megismerhettek, és amennyiben feloldották, kik és mikor.
(hírTV, MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.