Szétlopták a játszóteret, pedig pénzért vigyázott rá az SZDSZ-es cég

A gyerekek szomorúságára csaknem nyom nélkül tűnt el az a csepeli játszótér, amelyre az SZDSZ helyi önkormányzati képviselőjének cége vigyázott egy havi közel egymillió forintos szerződés keretében – olvasható a csepel.infón. A csepeli SZDSZ „Az önkormányzatnak kontroll kell” szlogennel kampányolta végig a választásokat, jelmondatukat pedig – úgy tűnik – igyekeztek szó szerint venni – írja a lap.

MNO
2008. 10. 01. 11:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kál Károly SZDSZ-es pártelnök cége több önkormányzati ingatlant, így több játszóteret is őriz – a Fidesz szerint önkormányzati tiszteletdíján felül összesen legkevesebb évi 36 millió forintért. A csepeli galvániszapra is az ő cége felügyelt, annak mennyisége azonban a mostani esettel ellentétben az elvitel idejére nem kevesebb lett, hanem csaknem duplájára nőtt – állítja az internetes oldal. A csepeli önkormányzat testülete tárgyalta azt az interpellációt, melyet Borbély Lénárd, a Fidesz–KDNP képviselője nyújtott be a Bokros utcai játszó- és pihenőpark rejtélyes eltűnésével kapcsolatban. Mint kiderült, erre a játszótérre is a csepeli SZDSZ elnökének cége vigyázott havi közel 1 millió forintos szerződés keretében.

Szétverték, ellopkodták...

A park még 2002-ben készült el, kialakítására akkor több mint 35 millió forintot költött az önkormányzat. Itt akkor még a gyerekek mellett a szülők és a nagyszülők is pihenhettek, kikapcsolódhattak. Ez azonban sajnos már csak a múlt. Mostanra mindez eltűnt. Szétverték, ellopkodták – mondta el az interpellációt benyújtó Borbély Lénárd.


Így néz ki most a játszótér –

Fotó: csepel.info


A játszó- és pihenőpark eltűnésével kapcsolatban a képviselő kérdésére – biztosítva volt-e a játszópark védelme – Tóth Mihály polgármester válasza az volt: „erre nem lehet egyértelmű választ adni”. Említésre került ugyan Kál Károly SZDSZ-es képviselő cége is, azonban a leírtak szerint – a havi közel egymillióért – más játszóterekhez hasonlóan itt is csak nyitották és zárták a kerítés kapuját. Az interpelláció tárgyalásánál ugyanakkor előkerült egy szerződés is, amely szerint az SZDSZ-elnök cégének feladata ezen felül a parkrongálás megelőzése is volt, méghozzá napi 24 órában. A szerződés mellékletében ráadásul kiemelten szerepelnek a felújított játszóterek, így a Bokros utcai „Játszó- és Pihenőpark” is – emelte ki az ellenzéki képviselő. Az interpelláló képviselő Tóth Mihály válaszának tartalmi valótlansága miatt – amely nyilvánvalóan a csepeli MSZP–SZDSZ árnyékkoalíciót védte – nem fogadta el a polgármester válaszát, azonban a jelenlévő MSZP-s képviselők igen. Az SZDSZ két képviselője erre a napirendi pontra már elhagyta az üléstermet – értesült a csepel.info.

Az MSZP-ből átnyargalt az SZDSZ-be

Kál Károly a rendszerváltás idején az állampárt titkosszolgálatától igazolt át előbb az MSZP-be, amelynek négy évig önkormányzati képviselője is volt. A 2002–2006-os önkormányzati ciklusban a csepeli SZDSZ akkori képviselői több stratégiai kérdésben, így Észak-Csepel elkótyavetyélésében sem értettek egyet a helyi MSZP-s önkormányzati vezetéssel. Így az MSZP-nek valószínűleg megváltásként érkezett az időközben, meglepő módon az SZDSZ-be továbbállt és a pártelnökséget is megszerző Kál Károly, aki 2006-ban másodmagával szerezte meg az önkormányzati képviselőséget. Az „önkormányzatnak kontroll kell” szlogennel kampányoló SZDSZ-es elnök képviselősége mellett jelenleg a pénzügyi bizottság tagja, és a tulajdonosi bizottság elnöke.

A Fidesz szerint a cége azonban ezenfelül képviselői honoráriumának többszörösét, éves szinten legkevesebb 36 millió forintot kap különböző őrző-védő feladatok ellátására. Úgy tűnik tehát, hogy a magát mindezek ellenére ellenzékinek tartó képviselő univerzális segítőtársa a helyi vezetésnek – legyen szó akár a költségvetés támogatásáról vagy az önkormányzati intézmények, játszóterek őrzéséről.

Összeegyeztethető a képviselői munka és a vállalkozói munka?

A Fidesz Kál Károlyt többször is bírálta ezért, szerintük ugyanis a képviselői munka és az önkormányzatnak végzett vállalkozói munka nem összeegyeztethető. Ennek az ellenzéki párt szerint kirívó példája volt, hogy Kál Károly nemmel szavazott a volt Csepel Művek területén illegálisan lerakott 1200 tonna mérgező galvániszap azonnali elszállíttatására, utána pedig havi 366 ezer forintért cége elvállalta annak felügyeletét. A legmegdöbbentőbb azonban ebben az esetben az volt, hogy a csepeli galvániszap mennyisége az elszállítás idejére a korábbi becslésekhez képest kevés híján a duplájára, 2300 tonnára növekedett – rótta fel a felügyeleti munka kritikájaként a csepeli Fidesz–KDNP-frakció, melynek tagjai többször észlelték és jelezték a galvániszapos hordók furcsa „szaporodását”.

(csepel.info)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.