Kóka János szerint a magyar vállalkozások a pénzügyi és gazdasági válság hatásai mellett leginkább a bonyolult, bürokratikus, túladóztató adórendszertől szenvednek. Az Országgyűlés előtt fekvő adótörvény-módosító javaslat nem kezeli a rendszer problémáit, nem egyszerűsít, hanem bonyolít, nem enyhít, hanem szigorít, ez pedig nem alkalmas arra, hogy csökkentse a vállalkozók terheit – fogalmazott a liberális frakcióvezető. Hozzátette: arra is szükség van, hogy az állam működési költségeinek megtakarításából teret, lehetőséget és forrást teremtsenek az adócsökkentéshez.
Az ellenzéki politikus, volt gazdasági miniszter azt mondta, az állami közfeladatok felülvizsgálatával, az állam működésének átalakításával egy év alatt 150-200 milliárd forintot lehetne megtakarítani. Hangsúlyozta: a 9045 állami közfeladat jelentős része felesleges, „csak arra jó, hogy az állampolgárokat bosszantsa”. Kóka úgy látja, ezen közfeladatok kiiktatásával, más közfeladatok korszerűbb megszervezésével többet lehetne megtakarítani, mint amit a közalkalmazottak és a köztisztviselők 13. havi bérén megtakarít a kormány.
Az SZDSZ szerint ameddig az állam nem képes a saját szervezetén belül takarékosan bánni az adófizetők pénzével, addig nincs joga elvenni a tanárok, a nővérek, a rendőrök, a tűzoltók 13 havi fizetését. „Az államnak saját magán kell kezdenie a spórolást, állami zsírleszívásra van szükség, mielőtt a közalkalmazottaktól, a nyugdíjasoktól elvennék a pénzt” – hangoztatta. Kóka János kiemelte, hogy hétfőn lesz a parlamentben a takarékos állami gazdálkodásról szóló törvény, a „plafontörvény” végszavazására.
„Arra számítok, hogy a parlament többsége támogatni fogja. Bízom abban, kormánypárti és ellenzéki képviselők egyaránt felismerik, hogy a plafontörvény megszavazása az egyik legfontosabb biztonsági intézkedés, amit Magyarország tartós stabilitása érdekében meghozhatunk” – mondta.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.