Lövey László elmondta: összesen 15 mintát vizsgáltak meg, ezeket az intézményeknek túrót szállító gyártótól, azaz a barcsi Dráva-Tej Kft.-től szerezték be. Gyűjtöttek mintát kereskedelmi forgalomból, és olyan nagyobb forgalmazóktól is, amelyek a barcsi tejüzemtől vásároltak – tette hozzá a szakember, aki azt közölte: „a minták mindegyike tiszta volt”.
Lövey László hangsúlyozta: a járvány november 3-án kezdődött, mintát azonban hivataluk csak tíznapos késéssel, 13-án kapott, így ők csak az azt követő napokban kezdhették el az ellenőrzést az üzemben. A dolgozókat 14-én az üzemorvos megvizsgálta, székletmintákat kért, ez a vizsgálati eredmény még nem áll rendelkezésre – tette hozzá. „A laboratóriumi vizsgálat eredménye alapján elmondható, hogy technológiailag jól dolgozik a Dráva-Tej” – szögezte le az igazgató.
A Dél-Dunántúlon a hét elején már csaknem 200 szalmonellás beteget jelentettek öt somogyi iskolából és három pécsi óvodából az ÁNTSZ-nek, amely a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatallal közösen folytatja le a vizsgálatot. Azt már minden érintett közösségben kimutatták, hogy egyértelműen szalmonella okozta a tömeges megbetegedést.
Szűcs Mária, a tisztiorvosi szolgálat regionális intézetének főorvosa az MTI-vel szerdán azt közölte: pénteken Pécsett sajtótájékoztatót tartanak, ott ismertetik a járvánnyal kapcsolatos vizsgálat eredményét.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.