A Magyar Nemzet júniusban azért szánta el magát arra, hogy laboratóriumban vizsgáltassa meg a boltok polcain található mézet, mert akinek ez dolga lenne, az tehetetlenkedik. Az élelmiszer-biztonságért felelős Süth Miklós főállatorvos ugyanis azt állította, hogy nincs olyan vizsgálati módszer, amellyel kimutatható lenne, hogy egy méz valódi vagy hamisítvány.
A lap munkatársai az Alimenti Kft. akácmézét az egyik Tesco áruházban vásárolták, s elküldték egy laboratóriumnak. Rövid idő alatt kiderült, hogy az Alimenti méze primitív hamisítvány volt. A labor a legegyszerűbb vizsgálati módszerrel mutatta ki, hogy a „mézben” talált répacukor mennyisége több mint kétszeresen meghaladja a hazai szabályozás által megengedett mértéket. A vizsgálat vitathatatlan eredményével Süth Miklóst is hazugságon értük. Az ellenőrzése alá tartozó Mezőgazdaság Szakigazgatási Hivatal ugyanis több ugyanilyen módszerrel vizsgáló labort üzemeltet.
Az élelmiszer-ellenőrzési hatóság végül mégis megmozdult, levetette a Tescóval polcairól a hamisítványt, a főállatorvos azonban azt nem volt hajlandó elárulni, hogy megsemmisítették-e a szemetet, vagy csak visszairányították az Alimenti Kft.-hez. Csak annyit tudunk biztosan, hogy további intézkedéseket nem tett a hatóság, pedig lett volna mit. Máig ismeretlen okoknál fogva nem tett feljelentést a cég ellen, pedig az élelmiszer-hamisítást a magyar büntető törvénykönyv nem véletlenül bünteti szigorúan.
Munkatársaink ezennel újabb külföldi eredetű, az Alimenti Kft. által forgalmazott termékre bukkantak az áruházláncnál, ezúttal azonban nem akác-, hanem virágmézet találtunk a cégtől. A termék csomagolása már első ránézésre hibádzik. Hiányzik ugyanis róla az a kinyitáskor elszakítandó papírszalag – az úgynevezett dézsmaszalag –, amelynek a boltokban minden mézesüvegen rajta kell lennie. Ha ilyen nincs a terméken, akkor a jogszabályok szerint minimum 50 ezer forint büntetést kell kiszabni a forgalmazóra. Ennek mértéke az áru mennyiségével egyenes arányban nő.
Telefonon és írásban megkerestük a Tescót, hogy válaszoljon többek között az alábbi kérdésekre. Az előzmények ismeretében kellő óvatossággal jártak-e el a forgalmazóval szemben? Megvizsgáltatták-e a már egyszer lebukott cég termékét, hogy megfelel-e az előírásoknak? Júniusban megsemmisítették az Alimenti Kft. hamisítványát, vagy csak visszaterelték a céghez? Önök szerint megfelel-e az előírásoknak az említett cég által forgalmazott, az önök áruházaiban található méztermék csomagolása?
Az áruházláncnál kizárólag Hackl Mónika szóvivő nyilatkozhat, ő azt ígérte, hamarosan választ ad kérdéseinkre.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.