Ha a kiszabadult baktériumokat nem tartjuk vissza zsebkendő segítségével, azok pár másodperc alatt szétterjedhetnek, így megtapadhatnak az üléseken vagy a fogantyúkon – adja hírül a Daily Mail.
A kutatók 1300 munkás egészségi állapotát vizsgálták meg, és arra a következtetésre jutottak, hogy az ingázók legalább egyszer megbetegedtek az elmúlt tél folyamán.
Egyetlen tüsszentés több mint 100 000 cseppet bocsát ki, ezek pedig eljutnak a fogantyúkra, ajtókra, csövekre és az ülésekre is. Ezek a felületek pedig folyamatos kontaktusban vannak az utasokkal.
Az utasok 10 százaléka kerül kontaktusba ezekkel a fertőzött felületekkel egy tüsszentés után – mondja Roger Henderson. Zsúfolt helyeken ez a 10 százalék 150 embert jelent csúcsidőben.
Más szemszögből azok közül, akik otthon dolgoznak, csak 58 százalékuk betegedett meg tavaly télen, a metrón utazó 99 százalékkal, a buszon utazó 98, a vonattal utazó 96 és a gyalogosan közlekedő 88 százalékkal szemben.
Az ingázók 20 százaléka vallja azt, hogy idegesítik őket a tüsszentő utasok, míg 33 százalékukat idegesíti, ha valaki úgy tüsszent, hogy nem rakja szája elé a kezét.
A megkérdezett férfiak közül háromból egy nem használ zsebkendőt, míg a nők 81 százaléka nem hanyagolja el azt. Annak ellenére, hogy idegesíti őket, csak 8 százalékuk hívná fel utastársuk figyelmét a zsebkendő használatára.
(kakukk.ro)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.