Az MSZP-frakció – mint mondták – virtuálisan kivonult a voksolásról, azaz nem szavazott, de így is többségben voltak az igenek.
A határozatban a Győr megyei közgyűlés „hitet tesz az ezeréves hagyománnyal rendelkező magyar megyerendszer mellett”, és tiltakozik minden olyan politikai irányzat ellen, amely a megyerendszer elsorvasztására irányul. A közgyűlés állásfoglalása szerint a magyar megye középszintként megfelel minden olyan feltételnek, amelyet az európai szervezetek a régió meghatározására megfogalmaztak. Magyarországon a régió, mint az államberendezkedés középszintje: a megye – áll a határozatban. A testület igényli az állami, az önkormányzati, a közigazgatási funkciók, hatáskörök felülvizsgálatát és újrafelosztását, s olyan funkciókat és hatásköröket akar, amelyeket középszinten lehet és kell ellátni.
A közgyűlés úgy gondolja: vissza kell állítani a megyei területfejlesztési tanácsoknak a területfejlesztési források feletti rendelkezési jogát azzal, hogy a megyei önkormányzatok ezeket a szervezeteket felügyelhessék. Egyúttal a kormányzati-politikai túlsúly megszüntetését szorgalmazza a testület a regionális területfejlesztési tanácsokban. Ugyanakkor kezdeményezi, hogy a megyei jogú városok lakossága részt vehessen a megyei képviselők választásában.
A közgyűlési határozatot megküldik többek között az Országgyűlés elnökének, a miniszterelnöknek, a parlamenti frakciók vezetőinek – mondta Szakács Imre (Fidesz), a Győr megyei közgyűlés elnöke.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.