Jogszerű a sztrájk Ferihegyen – nyertek a szakszervezetek

A Fővárosi Munkaügyi Bíróság határozata értelmében jogszerű a ferihegyi munkabeszüntetés – közölte a Ferihegyi repülőtéren december 10. óta sztrájkoló két szakszervezet, a LESZ és az RDSZSZ kedden. A sztrájk jogszerűségét vitató keresetet a Hochtief–Budapest Airport adta be a bíróságra, mivel vitatta a sztrájk jogszerűségét. • Kisebb késésekre kell számítani a ferihegyi sztrájk 14. napján • Ferihegyi sztrájk: demonstráció, petíció, szünetelő egyeztetés• A német követség előtt demonstráltak a repülőtéri dolgozók + Videó• Bevetnek negyven görög sztrájktörőt is Ferihegyen?

MNO
2008. 12. 23. 15:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Repülőtéri Dolgozók és Szolgáltatók Szakszervezete (RDSZSZ) és a Légiközlekedési Egyesült Szakszervezet (LESZ) álláspontja szerint a Budapest Airport időhúzási szándékkal adta be keresetét ellenük, hiszen csak az ítéletet követően kerülhet sor a „görög sztrájktörők” ügyének tárgyalására.

Kovács Zoltán, az RDSZSZ elnöke elmondta, hogy már a görög biztonsági ellenőrök munkába állásának első napján benyújtották az alkalmazás jogszerűségét vitató keresetüket a Fővárosi Munkaügyi Bíróságra. Hozzátette: reményeik szerint nemsokára határoz az ügyben a bíróság.

A szakszervezeti vezető elmondta: kedden délelőtt 10 órától ismét tárgyaltak a szakszervezetek a Budapest Airporttal, és nemsokára döntenek arról, hogy délután folytatják-e az egyeztetést.

A LESZ és az RDSZSZ közleménye felhívja a figyelmet arra, hogy az Európai Szakszervezeti Szövetség főtitkára, John Monks írásban az Európai Bizottsághoz fordult a Hochtief által felfogadott görög munkavállalók miatt.

A Budapest Airport fellebbez

A Budapest Airport fellebbez a Fővárosi Munkaügyi Bíróság határozata ellen, amelyben jogszerűnek minősítette a ferihegyi munkabeszüntetést. Szollár Domokos, a BA szóvivője elmondta: a bíróságtól a munkáltató valóban a sztrájk jogszerűségének megállapítását kérte, a bíróság azonban a szakszervezetek 12 pontos követeléséből csak négyet tartott jogszerűnek, ezek között pedig nincsenek a legfontosabb kérdések, például a kollektív szerződés, az átalakítás és a kiszervezés. Hozzátette: a bíróság jogszerűnek tartja a sztrájkot például az üdülő visszaszerzése és a munkakörülmények javítása ügyében, de nem ezek azok a pontok, amelyek hátráltatják a megegyezést.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.