Bodnár Gáspár kiemelte: a hat hónapos időtartamú közmunkán 89 szabolcs-szatmár-beregi település hátrányos helyzetű, munkanélküli lakosai vettek részt, s közöttük 30 százalék volt a roma származásúak aránya. 15 felsőfokú végzettségű munkavállaló is részt vett a programban, ők a fizikai munka mellett irányítási, brigádvezetői és ügyviteli feladatokat is elláttak.
A 420 foglalkoztatott 90 százaléka segédmunkás volt, ők havonta 69.000 forint munkabért kaptak, valamint 5.520 forint munkaruha, közlekedési és szerszám-használati költségtérítést. A középfokú végzettséggel rendelkezők munkabére 86.300, míg a diplomásoké 115.000 forint volt havonta. A közmunkások közül 221-en részt vettek a július végi, augusztus eleji árvíz elleni védekezésben is, amikor a sok eső miatt jelentősen megemelkedett a Tisza vízszintje. Összesen csaknem tízezer órát töltöttek a gátak mentén.
Emellett több mint 8.500 órát dolgoztak a védelmi műtárgyak, zsilipek, átereszek, partvédő létesítmények karbantartásán. Gondozták továbbá közel 800 hektáros területen az ártéri erdőket, s 42 hektár új erdőt is telepítettek. Cserje irtást 71 hektáron végeztek a folyók mentén, míg a belvíz-elvezető csatornáknál 900 hektárnyi területet kaszáltak le, illetve eltávolítottak azokból több mint 2.200 köbméter iszapot. A foglalkoztatottak közül 63-an képzésen is részt vehettek, gát- és csatornaőri, valamint vízügyi létesítmény-fenntartói tanfolyamot végeztek.
(MTI)