„A 2008. december 4-i Népszabadságban megjelent cikkben több rosszindulatú, ráadásul téves információ jelent meg” – írja közleményben a Liga Szakszervezetek.
A közlemény a november 29-i demonstrációval kapcsolatban kiemeli: nem a megosztottságot növelte, hanem épp összehozta a szakszervezeteket, hiszen több tucat szakszervezet, konföderációhoz való tartozástól függetlenül szervezte a demonstrációt és vett részt rajta. A versenyszféra munkavállalói pedig nemhogy feladták volna a harcot, de szolidaritásukat fejezték ki nem csak írásban vagy szóban, de jelentős létszámmal is a hideg és ónos eső ellenére – húzza alá a közlemény.
A Liga szakszervezetek szerint a cikknek azt a megállapítását, miszerint a tüntetésen azért voltak sokan, mert sok a közalkalmazott, kétféleképen lehet értelmezni, de egyik sem helytálló. „Az első, miszerint általában véve túl sok a munkavállaló a közszférában, helytelen meglátás, hiszen az állampolgárok épp ennek ellenkezőjét tapasztalják nap mint nap a szolgáltatások igénybevételekor. A másik, miszerint azért volt sok tüntető, mert 700.000 munkavállalóból lehetett „meríteni”, azért nélkülöz minden logikát, mert akkor bármilyen versenyszférás tüntetésen a szombatinál 3-4-szer nagyobb tömeg kellene, hogy legyen” – írja a közlemény.
Kiemeli: a szakszervezetek presztízséről kár találgatásokba bocsátkozni, hisz csak elő kell venni a Szonda Ipsos 2008. márciusi kutatási anyagát, amely kimutatja, hogy a szakszervezetek bizalmi indexe az elmúlt 10 évben nőtt, ráadásul magasabb, mint például az újságoké és az országgyűlésé. „A Liga Szakszervezetek taglétszámának növekedésével kapcsolatos rosszindulatú felvetések pedig teljesen alaptalanok, hiszen nem a Liga csábítja a különböző szakszervezeteket, hanem határozott és pártatlan fellépése teszi csábítóvá” – emeli ki a közlemény. Hozáteszi: ez utóbbira ékes bizonyíték épp az FRDÉSZ jelenléte a szervezetben, hiszen az ő munkájukkal nem összeegyeztethető a pártok irányába való részrehajlás.
A közlemény megjegyzi: a cikkben foglaltakkal ellentétben az FRDÉSZ sosem volt az Autonóm Szakszervezeti Szövetség tagja. A Liga Szakszervezetek visszautasítja továbbá azt a vádat, miszerint kormányellenes és nyíltan jobboldali volna. „A Liga a mindenkori kormány egyes intézkedései ellen lép fel, amennyiben azok sértik a munkavállalók érdekeit és a tárgyalásos út nem vezet eredményre. Mindezt kereken 20 éve teszi, azaz nem pár éve tűnt fel, ahogy azt a cikk írója vélelmezi” – teszi hozzá a közlemény.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.