A magyar és szlovák nyelvű táblákat bemutató ünnepségen Németh Zsolt hangsúlyozta: példaértékű a kezdeményezés, a kisebbségi kérdés ugyanis nem lehet diplomáciai kérdés, csak emberi jogi.
Állampolgári jogon kell a kisebbségekkel bánni, nem pedig azt figyelve, hogy a másik országban hogyan bánnak a kisebbséggel. Ennek alapját a kölcsönös tisztelet adja, mely a Békés megyei településen tökéletesen megvalósult. Miközben a két ország között feszültségek generálódnak, addig ott nyugalom van, az emberek békésen élnek együtt egymással – mutatott rá Németh Zsolt.
A város fideszes polgármestere, Sztakó József az ünnepségen elmondta: a településen valamivel több mint tizenhárommillió forintból – amelynek nyolcvan százaléka pályázati pénzből származott – jövő tavaszig kétnyelvűre cserélik az utca és az intézmények címertábláit, valamint pótolják a hiányzó házszámtáblákat, és egységesítik a polgármesteri hivatal információs tábláit is. Ezzel segítik az identitás tudat megőrzését, a hatóságok és az egészségügyi szolgáltatók munkáját, illetve a várost nem ismerők tájékozódását – fejtette ki a település első embere.
A kétnyelvű Tótkomlóst hat és fél ezren lakják, a szlovák ősök a VIII. században telepedtek le a Dél-Alföldön. A mezőgazdasági jellegű település vagyona, műveltsége egyre gyarapodott, melynek köszönhetően 1993-óta városi címet visel.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.