Bajnai: Értelmetlen lenne több adót kivetni Magyarországon

Magyarországnak olyan reformra van szüksége, amely visszaadja a munka becsületét, és amely alapján megéri dolgozni – hangsúlyozta Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter hétfőn a köztelevízió esti műsorában.

MNO
2009. 01. 20. 6:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A miniszter szerint Magyarországon az egyik legnagyobb probléma, hogy kevesen dolgoznak, a munka leértékelődött. Példaként említette, hogy a magánszektorban kevesebb mint 2 millió ember dolgozik és fizet adót. Az ország ezekből, illetve a vállalkozók befizetett adójából tartja fenn magát, akik szerinte agyon vannak adóztatva.

Bajnai Gordon elmondta, hogy ezzel a terheléssel Magyarország növekedési potenciálja – még jó körülmények között, válságon kívül is – sokkal alacsonyabb, mint amennyi elegendő lenne a tartós növekedéshez. A gazdasági miniszter szerint meg kell oldani, hogy minél kevesebben kerüljenek ki a munka világából, és közben úgy kell átalakítani az adózást, a szociális és a foglalkoztatási rendszereket, hogy megérje dolgozni, érdemes legyen munkát vállalni.

Kifejtette: csökkenteni kell a foglalkoztatást, a munkavállalást terhelő adókat, az szja-t, a tb-járulékokat, ehhez kell megtalálni az eszközöket. Összességében Magyarországon több adót kivetni értelmetlen lenne, mert az tovább rontaná a növekedési esélyt. Bajnai Gordon úgy vélekedett, hogy Magyarország viszonylag jól szerepelt az Európai Bizottság hétfőn közzétett gazdasági előrejelzésében, a 27 tagállam között Magyarország a második legkisebb eltérést mutató ország az őszi előrejelzéshez képest.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.