Bombával fenyegetőzött az ügyészségen – elfogták

Mindössze negyed óra alatt elfogták Zalaegerszegen azt a férfit, aki a gyanú szerint kedd délelőtt azzal ment be az ügyészség épületébe, hogy bejelentse, bombát helyezett el – tájékoztatott a megyei rendőr-főkapitányság sajtóreferense.

MNO
2009. 01. 13. 14:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A férfi az arca elé maszkot tartva lépett be 11 óra után a Zala Megyei Főügyészségnek és a Zalaegerszegi Városi Ügyészségnek helyet adó Jókai utcai épület előterébe. A portásnak annyit mondott, hogy az épületben bombát helyezett el, ami fel fog robbanni. Ezután a maszkot a portásablak párkányára tette és futva elmenekült – részletezte Csizmazia Péter.

A személyleírás alapján a zalaegerszegi járőrök a bejelentéstől számított negyed órán belül a közeli Mártírok útján elfogták a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható 35 éves férfit. Ellene közveszéllyel való fenyegetés miatt büntetőeljárást indítottak. A rendőrség közben kiürítette az ügyészséget, a bombakutató egység pedig speciálisan kiképzett kutya segítségével átvizsgálta az épületet. Miután robbanószerkezetet nem találtak, 13 óra után a dolgozók visszatérhettek munkahelyükre – fűzte hozzá a sajtóreferens.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.