Harminc éve lett újból város Körmend

Szombaton délután a Batthyány kastély színházteremében megünnepelték Körmend várossá nyilvánításának harmincadik évfordulóját. Díjakat és okleveleket is átadott Bebes István polgármester.

MNO
2009. 01. 11. 16:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az újbóli várossá nyilvánítás 30. évfordulóját ünnepeljük. Ugyanakkor tudjuk azt is, hogy ez év októberében ünnepli Körmend a IV. Béla királytól kapott városi privilégiumának 765. évfordulóját is. A két évforduló szorosan összekapcsolódik Körmend történelmével – emelte ki a polgármester. Hozzátette, hogy nehéz időszak áll mögöttük, de úgy érzi, hogy vállalásaikat sikerült teljesíteni. A köszöntő után a polgármester Pro Urbe díjat és A város érdekében kifejtett tevékenységért díjat és oklevelet adományozott az arra érdemeseknek. Az ünnepség után kezdetét vette a körmendi fúvósok újévi koncertje, melyet a megyei fúvósbál követett.

(vasnep.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.