Móring József Attila elmondta: a vám- és pénzügyőrséget pedig arra szólítják fel, hogy amíg hatályban van a jogszabály, ne végezzenek ellenőrzéseket a vendéglátó-ipari egységekben, vagy legalább ne büntessék meg azokat. A KDNP támogatja a szocialista Ujhelyi István módosító indítványát, amely a standolás, a napi készletforgalom rögzítésének megszüntetését javasolja, de annak sürgős tárgyalását kéri a parlamenttől – közölte az ellenzéki politikus.
Az adókkal és járulékokkal agyonnyomorított vállalkozókat a kormány február 1-jétől újabb intézkedéssel akarja terhelni – fogalmazott Móring József Attila. Azt mondta: az adócsomagba bújtatva hozta vissza a kabinet a 2004-ben egyszer már „a vendéglősök idegeit másfél hónapig szaggató” rendelkezést. A Pénzügyminisztérium azzal indokolta a napi standolás, a készletforgalom rögzítésének kötelezettségét, hogy ezzel elejét vegye az adózást elkerülő, illegálisan előállított jövedéki termékek forgalmazásának – idézte a politikus.
A KDNP képviselője kiemelte: a vállalkozóknak ehhez nyomtatvány nem áll rendelkezésükre, mindenkinek magának kell azt előállítania és azt hitelesíttetnie, szabálytalanság esetén viszont az egyéni vállalkozót 300, a társas vállalkozót 600 ezer forintra büntethetik. Móring József Attila szerint a szabályozás felesleges és értelmetlen, mert az értékesítés ellenőrizhető a beszerzési és értékesítési bizonylatok alapján.
„Meddig sanyargatja a kormány a vállalkozókat? Miért abból indul ki, hogy minden vállalkozó csaló?” – tette fel a kérdéseket az ellenzéki politikus. Ha a kormány nem képes segíteni a vállalkozókat, akkor legalább azok sanyargatását fejezze be! – közölte Móring József Attila, majd a Kormorán együttest idézte, mondván: „Elég, elég, elég, legyen már elég!”
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.