Kibővített kormányüléssel zárták a hetet Gyurcsányék + Képek

Megkezdődött a kibővített kormánykonzultáció vasárnap kora este a Képviselői Irodaházban. Az ülésen részt vesznek a miniszterek, az államtitkárok, az MSZP megyei elnökei, illetve a párt országos választmányának, valamint frakciójának vezetése. • A családok megsarcolásáról lesz szó a kormányülésen

MNO
2009. 01. 18. 18:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az ülés kezdete előtt egy órával szűk körben is tartott megbeszélést. A miniszterelnök korábban azt mondta: ezen a „kormányülésen” azokról a lehetséges intézkedésekről egyeztetnek, amelyekre a vártnál rosszabb világgazdasági kilátások miatt van szükség. A hét közepén a kormányfő úgy nyilatkozott, a tanácskozáson a minisztereknek feladatot is oszt, a többiek számára a megbeszélés elsősorban tájékoztató jellegű.


Budai Bernadett kormányszóvivő az ülés kezdetekor még nem tudta megmondani, hogy várhatóan mennyi ideig tart a tanácskozás. Gyurcsány Ferenc csütörtökön jelentette be, hogy a kormány rendkívüli parlamenti ülést hív össze január 29-ére, hogy az Országgyűlés nyilvánossága előtt mondhassa el, a folyamatosan romló gazdasági kilátások fényében hogyan értékeli a gazdasági helyzetet, milyen területeken és milyen intézkedések meghozatalára van szükség. Beszélt arról is: a folyamatosan mélyülő és elhúzódó krízis miatt – amelynek szerinte még csak az első felében van a világ – a kormány válságmegelőző és -kezelő döntéshozatali központot hoz létre.


A miniszterelnök azt mondta, a kormány a következő két hetet arra használja fel, hogy elkészítse a jelenlegi helyzetnek megfelelő előrejelzést, és megkezdje az előkészítését az ezt követően meghozandó döntéseknek, jogszabály-módosításoknak. Veres János pénzügyminiszter a prognózis elkészítésére két hetet kapott, ami január 28-án jár le. A kormányfő szavai szerint egyetlen szám sincs kőbe vésve, de Magyarországnak egyensúlyi pályán kell maradnia.

Képek: Hegedűs Márta/Magyar Nezmzet




Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.