Leállították a gázfelhasználást Ferihegyen

A Ferihegyi nemzetközi repülőtéren is leállították a gázfelhasználást, a fűtést és a meleg vizet biztosító kazánokat szerdától olajtüzelésre állították át, a reptér működését az intézkedés nem érinti – mondta el Szollár Domokos, a repteret üzemeltető Budapest Airport szóvivője szerda reggel.

MNO
2009. 01. 07. 8:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szollár ismertette: a reptér a második kategóriába tartozó ipari nagyfogyasztó, így a korlátozás szerdától vonatkozik rájuk is. A fűtést szerda hajnaltól a reptér stratégiai olajkészletének felhasználásával biztosítják. Ez egyelőre elegendő – tette hozzá, de hangsúlyozta, hogy megkezdték a tárgyalásokat a Mollal a hosszabb távú megoldás érdekében. A reptér naponta mintegy 4000 köbméter gázt használ fel a fűtéshez, a stratégiai olajkészlet mintegy 70-80 ezer litert tesz ki – tette hozzá a szóvivő. Szollár hangsúlyozta: a gázfelhasználás leállítása csak a fűtést érinti, az áramellátás zavartalan. Fűtés van, de spórolunk – tette hozzá.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.