Legkevesebb két év börtönt kaphatnak a pátkai polgárőrök

Legkevesebb két év börtönt kaphatnak azok a pátkai polgárőrök, akik a gyanú szerint még tavaly nyáron Molotov-koktélokat dobtak három, cigányok által lakott házra a Fejér megyei településen. A rendőrség a napokban fejezte be a nyomozást, és az ügyet vádemelési javaslattal a Fejér Megyei Főügyészségre továbbította.• 24 órás rendőri járőrözés, Pátkán a helyzet változatlan• Részletes, beismerő vallomást tett az egyik pátkai polgárőr• Molotov-koktél repült a házakra – polgárőröket gyanúsítanak

Pálffy Lajos
2009. 01. 15. 12:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint ismert, Pátkán 2008. június 3-ára virradóra Molotov-koktélt dobtak három romák által lakott házra. Senki nem sérült meg, de egy szobában, ahol gyerekek aludtak, tűz keletkezett. A gyújtogatással kapcsolatosan három helybéli polgárőrt még aznap előállított a rendőrség, őket később több emberen, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés kísérletének megalapozott gyanújával előzetes letartóztatásba is helyezték.

A több mint fél évig tartó nyomozás során a rendőrök személyi, tárgyi és okirati bizonyítékokat is összegyűjtöttek. Ezekről kérdezte az MNO Várhomokiné Rabi Noémit, a Fejér Megyei Főügyészség szóvivőjét. Arra voltunk kíváncsiak, hogy a nyomozati anyagokban szerepel-e az a sajtóban megjelent információ, miszerint a támadás után az egyik menekülő elkövető és az egyik sértett között dulakodás volt, amiben a roma férfi meg is sérült. A főügyészség szóvivője megerősítette az MNO-nak a dulakodás tényét, de ezt az ügy szempontjából csak különösebb jelentőség nélküli részletmomentumnak tartotta. Ugyanakkor a Népszabadság sérülésről szóló információját már nem tudta megerősíteni.

Arra a kérdésünkre, hogy a sértett dulakodás közben felismerte-e támadóját, vagy adott-e használható személyleírást róla, a szóvivő arra hivatkozva, hogy ez már a bizonyítékok értékelése lenne, nem kívánt nyilatkozni. Nem árult el részleteket a rendelkezésre álló okirati bizonyítékokról sem, de azt hangsúlyozta, hogy ezek közvetlenül összefüggenek a cselekmény elkövetésével. (A tárgyi bizonyítékok között korábbi sajtóinformációk szerint ott vannak azok a benzineskannák, amiket az egyik polgárőr házánál foglalt le a rendőrség.)

A bizonyítékokról részleteket csak a vádirat benyújtása után lehet majd megtudni – tért ki a további kérdések elől Várhomokiné Rabi Noémi. A polgárőrökre váró büntetésről a szóvivő elmondta, hogy mivel az emberölési kísérlet kétszeresen minősített esetéről van szó, a bíróság – ha enyhítő szakaszokat is alkalmaz – legkevesebb két év letöltendő börtönbüntetésre ítélheti a polgárőröket. Az ügy még a vádelőkészítés szakában van, így a tárgyalás kezdetének várható időpontjáról még korai lenne nyilatkozni – mondta a Fejér Megyei Főügyészség szóvivője.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.