„Megtelt” a traumatológiai osztály Székesfehérváron

Folyamatosan látják el az elcsúszásos balesetet szenvedetteket a Fejér Megyei Szent György Kórház traumatológiai ambulanciáján, valamint a három baleseti szakrendelésén, s két műtőben operálják a sürgős ellátásra szorulókat – közölte a traumatológiai osztályt vezető főorvos szerda kora este.

MNO
2009. 01. 14. 17:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jéhn Ákos elmondta: délelőtt tíz órától késő délutánig 70 töréses, ficamos sérültet láttak el az ambulancián, 26 beteget vettek fel a traumatológiára, közülük 21 elcsúszásos balesetet szenvedett illetőt. Két műtőben folyamatosan operálták, illetve műtik – egymást váltva az orvoscsoportok – a gyors beavatkozást igénylő nyílt törést, ficamos és izületi törést szenvedetteket. A kevésbé sürgős beavatkozást igénylő betegeket csak ellátják, s későbbi, nyugalmasabb időszakra hívják vissza őket operációra.

A traumatológus szakorvosok mellett az általános sebészet szakorvosai is műtőasztal mellé álltak, de a szokott létszámhoz képest az ambulancián is megduplázták az orvosok és az egészségügyi szakszemélyzet létszámát. Késő délutánra „megtelt” a traumatológiai osztály, más osztályok üres ágyaira voltak kénytelenek elhelyezni a kórházi ápolást igénylő betegeket. A sérültek többsége kéz-, láb-, boka- és combnyaktörést szenvedett, de sok a koponyasérült is. Meghosszabbított műszakban dolgozik a kórház sterilizálója és a mosoda is.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.