A választmányi elnök szerint a nehéz döntéseknek látják az irányait: az adóátrendezést, a szociális rendszer átalakítását úgy, hogy az a ténylegesen rászorulókat segítse. Erőfeszítéseket kell továbbá tenni a munkahelyteremtésben – fűzte hozzá. A firtató kérdésekre Simon Gábor közölte: a választmány zárt ülésén szakmai vita folyt, de megállapodtak abban, hogy nem lenne szerencsés, ha a január 29-i rendkívüli parlamenti ülés előtt ismertetnék a konkrét javaslatokat.
Megismételte Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kijelentését, miszerint nem csupán költségvetési kérdésről van szó, hanem egy világgazdasági válságról, amelynek a termelésben, a fogyasztásban, a monetáris politikában is vannak következményei. Simon Gábor utalt arra, a kormányfő a nap folyamán több miniszterrel is találkozik, hogy megvitassa a javaslatokat. A politikus elmondta: a testület támogatja a kormány és a frakció azon szándékát, hogy olyan döntéseket készítsen elő, amelyekkel nemcsak egyszerűen a válságot kezelik, hanem azt is szolgálják, hogy erősödjenek Magyarország pozíciói.
A választmányi elnök elmondta, hogy a testület szerint a költségvetésben meg kell teremteni a következő évek biztonságát, költségvetési, finanszírozási feltételeit, de egy hosszabb távú, az ország stabil egyensúlyát megalapozó folyamatot is el kell indítani. Hozzátette: a választmány vállalja, hogy a kormány előtt álló döntésekről tájékoztatja az MSZP tagjait, szimpatizánsait és a szélesebb közvéleményt. Simon Gábor szerint a testület egyetértett azzal, hogy ez olyan helyzet, amikor szükséges, hogy a felelős parlamenti politikai pártok, a gazdasági és a civil szervezetek együttműködjenek. Nem pusztán egy politikai pártnak az ügye a Magyarország előtt álló feladatok megoldása, hanem annak minden felelős politikai erő együttműködése eredményének kell lennie – fűzte hozzá.
Simon Gábor azt mondta, a választmány egyetértett a kormány azon magatartásával, hogy elsők között reagált a világgazdasági válságra. Hozzátette: a testület elismeréssel nyugtázta azokat a lépéseket, amelyeket a kormány és a szakemberek a gázkrízis megoldásáért tettek. Közölte, hogy több mint húszan szólaltak fel a vitában, ami nagyon komoly, szakmailag is értékelhető és színvonalas volt. A vita nem a politika színpadát sokszor uraló bulvártémákról, hanem az ország életét ténylegesen befolyásoló kérdésekről szólt – hangoztatta.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.