Nagy erőkkel keresik tovább a Flórián téri bankrablót

Továbbra is nagy erőkkel keresi a rendőrség a Flórián téri bankrablás tettesét, aki a zsákmányolt pénzzel és egy túszt ejtve menekült el a helyszínről, később viszont a bank alkalmazottját elengedte – mondta Csillag Melinda, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) sajtóügyeletese szerda délelőtt. Az Erste Bank kommunikációs igazgatója, Danks Emese elmondta: négymillió forintot vitt magával a bankrabló. • Nem találták meg az óbudai bankrablót – folytatódik a hajsza

MNO
2009. 01. 14. 10:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az eddig még ismeretlen támadó kedd délután kezében fegyverrel rontott be az egyik III. kerületi Erste Bankba, és a bevételt követelte, de a bank munkatársai riasztották a rendőröket, akik a helyszínre érve megzavarták a bankrablót. A rablás során lövés is eldördült, de a fegyverhasználatban senki nem sérült meg. Azt, hogy hány lövést adott le a támadó, a rendőrség még vizsgálja.

A bűncselekmény elkövetése során a bank biztonsági őre dulakodás közben könnyebben megsérült, ezért a mentők kórházba szállították.

Szemtanúk elmondása alapján a bankrabló a Flórián térnél egy panelházba menekült, ezért a Miklós utca 9-15. szám alatti tízemeletes panelház környékét a rendőrség lezárta, az épületet a kommandósok lakásról lakásra járva átvizsgálták, de a késő estig tartó vizsgálódás ellenére a támadót nem találták. Más szemtanúk elmondása alapján a feltételezett rabló korábban egy személyautóval már elmenekült a helyszínről.

A BRFK sajtóügyeletese szerda délelőtt azt mondta: továbbra is nagy erőkkel keresik a támadót, aki 175-180 centiméter magas, 35 év körüli, a bűncselekmény elkövetésekor zöld színű pulóvert és barna színű nadrágot viselt.

A rendőrség honlapján látható, a rablás pillanatában a banki biztonsági kamera által készített fénykép szerint a rabló egy baseballsapkával és egy sötét napszemüveggel takarta el az arcát, és feltehetőleg szakállt viselt. Csillag Melinda azt mondta: a nap folyamán remélhetőleg jobb minőségű fényképfelvétel is a nyomozók rendelkezésére áll majd, és az alapján lehet majd keresni az ismeretlen támadót.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.