Továbbra is hallható lesz a BBC és az RFI

Mégsem szűnik meg a brit BBC és a francia RFI rádiók műsorát a főváros körzetében szóró rádióadó, mivel a tulajdonosok jelezték, korábbi döntésüket megváltoztatva mégiscsak folytatnák a működést, az ORTT pedig rábólintott erre – értesült médiahatósági forrásból az MTI hétfőn.

MNO
2009. 01. 19. 12:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közlésük szerint a 2003 nyarán indított, 24 órában sugárzó adót működtető Aeriel Kft. tavaly ősszel még arról tájékoztatta a médiahatóságot: nem kéri 2009 novemberében lejáró műsorszolgáltatási jogosultsága meghosszabbítását, január első napjaiban viszont ezzel ellentétes nyilatkozatot tett. Ennek pedig az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) minimális szótöbbséggel, 5:4 arányban helyt adott, és öt évvel meghosszabbította a jogosultságot. ORTT-tagok a tavaly novemberi döntéshozatal idején arról beszéltek az MTI-nek: nem sikerült érdemi adatokat szerezniük a társaságtól arról, miért adja vissza a koncesszió lejártával a 92,1-es fővárosi hullámsávot. A cég magyarországi kézbesítési megbízottja annyit közölt az MTI megkeresésére: a menedzsment nem kíván nyilatkozni arról, miért változtatták meg korábbi döntésüket.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.