Véradásra szólít a NOE

Véradásra szólítja fel tagjait és a segíteni kész embereket a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) – erről Szabó Endre, a szervezet elnöke beszélt csütörtökön sajtótájékoztatón Budapesten. Az egyesület vezetője hozzátette: a NOE nagyobb országos rendezvényein szervez véradást, amelyen egyre nagyobb számban vesznek részt a megjelentek.

MNO
2009. 01. 08. 12:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miskovits Eszter, az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) főigazgatója úgy vélte, az elmúlt évtizedben veszített presztízséből a véradás, és egyre nehezebb embereket toborozni. Mint mondta, heroikus küzdelmet folytat a szolgálat a napi vérkészlet összegyűjtéséhez. Egy véradás alkalmával 4,5 deciliter vért vesznek le egy-egy jelentkezőtől, a vér 30 napig használható fel; akkor megfelelő egy ország vérkészlete, ha nyolcezer egység rendelkezésre áll naponta.

Miskovits Eszter hozzátette: gondnak érzik azt is, hogy a véradók megbecsültsége csökkent, ez is hozzájárulhat ahhoz, hogy kevesebben adnak vért. Szabó Endre szerint az OVSZ gépkocsijainak lehetőséget kellene adni arra, hogy a buszsávot használhassák, vagy megkülönböztető jelzéssel közlekedhessenek.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.