Zajlik a jég a Felső-Tiszán és mellékfolyóin

Az utóbbi napok fagypont alatti hőmérséklete következtében megindult a jégképződés a Felső-Tiszán és mellékfolyóin - közölte a Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság műszaki ügyelete vasárnap.

MNO
2009. 01. 04. 10:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Baranyai István elmondta, hogy a Tiszán az országhatár és Záhony között 5-8 centiméter vastag jégtáblák úsznak lefelé. Már Dombrádnál érződik a tiszalöki erőmű duzzasztó hatása, így a lassúbb folyás mellett itt összefüggő jégtakaró alakult ki, melynek vastagsága általában nem éri el a 10 centimétert.

A Szamoson az országhatár és a torkolat között végig zajlik a jég, amely a meder 50 százalékát borítja. A két kisebb mellékfolyón, a Krasznán és a Túron már a teljes magyarországi szakaszon beállt a jég. Előbbinél átlagosan 12-14, utóbbinál 8-10 centiméteres vastagságot mértek.

A szakemberek felhívják a figyelmet arra, hogy mindenütt az életével játszik az, aki a folyókon rámerészkedik a jégre, mert a meder állapotától, a vízfolyás sebességétől is nagyban függ, milyen vastag és mennyire teherbíró a jégpáncél.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.