A most befejeződő parlamenti ciklusban a szocialista képviselők kiváló munkát végeztek, szeretnénk, hogy az új ciklusban is a legalkalmasabb jelöltek kerüljenek az európai törvényhozásba – mondta Simon.
Az MTI információi szerint a szocialisták EP-listáját Göncz Kinga vezeti majd. A lista elején szerepelnek a jelenlegi szocialista uniós képviselők, valamint Cserey Gyula, az MSZP nemzetközi titkárságának vezetője és Kökény Mihály, a parlament egészségügyi bizottságának szocialista elnöke. A listáról a végső döntést az MSZP március 21–22-i tisztújító kongresszusa hozza meg.
Simon elmondta, hogy a választmány a kongresszus előtti utolsó ülését tartja, lezárja a kétéves politikai ciklust. A választmányi elnök szerint a ciklus lezárása és az új szakasz nyitánya olyan nehéz és bonyolult politikai helyzetben történik, amilyen az MSZP megalakulása óta nem volt. A hazai rendszerváltás nehézségeit és társadalmi hatásait is felülmúlni látszik a most zajló pénzpiaci és gazdasági világválságé – fűzte hozzá.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.