Zuschlag már tizenhét évesen is benne volt a mutyiban?

A pályázataik révén a baloldali politikai ifjúsági szervezetek finanszírozásába bevont egyesületeket mutatott be Fodor Endre tanácsvezető bíró a Zuschlag Jánossal és tizenöt társával szemben folyó perben a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon szerdán. • Zuschlag: Arra törekedtem, hogy megússzam

MNO
2009. 02. 25. 14:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fiatal Budapestért Egyesület néven alapított, kezdetben Arató Gergely vezette szervezet létrehozásában Zuschlag János is részt vett. Az egyesületet Arató Gergely címére jegyezték be, majd később Zuschlag János fővárosi lakása lett a szervezet székhelye – hangzott el a tárgyaláson. Az egyesület többször elnököt váltott, új nevet vett föl, és más székhelyre is költözött, ezekről azonban zömében csak a fiktív taggyűléseken döntött – ismerte el az elsőrendű vádlott. A Hoppá Egyesületet 1994-ben hozták létre Mi Kulturális Egyesület néven Kiskunhalason. A zömében MSZP-tagokból álló alapítók között volt az akkor tizenhét éves Zuschlag János is.

A vádlott korábban elmondta, hogy a civil szervezet létrehozását komolyan gondolták, az 1999-ig valós tevékenységet is végzett. Az alapítók többsége azonban az évek során lemorzsolódott, így helyüket fokozatosan az Ifjú Szocialisták Mozgalmának (ISZM) tagjai vették át. 2001-től a szervezetet a harmadrendű vádlott, Katus Ferenc vezette – közölte Fodor Endre tanácsvezető bíró. 2001-ben a Tolna Megyei Bíróság jegyezte be a Vörös Fenyő Egyesületet, a szervezet alapítói többségében az ISZM helyi tagjai közül kerültek ki.

Néhány hónap múlva az egyesület az alapszabály apróbb változtatásáról döntött, majd a következő évben névváltoztatásra is sor került. A jelenléti íveken szereplő kézjegyekről Fodor Endre bíró elmondta, az adott nevek láthatóan különböznek az egyes időpontokban. A per a következő tárgyalási napon, március 3-án is Zuschlag János meghallgatásával folytatódik, majd a védők és az ügyészek tehetnek fel kérdéseket az elsőrendű vádlottnak.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.