Már több alkalommal fordult segítségért a környékbeli önkormányzatokhoz, anyagi hozzájárulást kérve a keszthelyi kórház fenntartásához. Ez nemcsak a város húszezer lakosát szolgálja, hanem a környező településekkel együtt mintegy hatvanezer ember egészségügyi ellátását biztosítja. A megkeresésekre azonban kevés reagálás érkezett, azok is többnyire elutasítóak voltak az önkormányzatok nehéz anyagi helyzetével indokolva a nemleges választ – mondta Ruzsics.
Manninger Jenő (Fidesz), a Zala Megyei Közgyűlés elnöke elengedhetetlenül fontosnak tartja a város és a térség lakosai számára a kórházat, amelynek működtetéséhez szerinte az idegenforgalmi bevételek bizonyos százalékával járulhatnának hozzá a térség helyhatóságai. Közölte, hogy 2006-hoz képest az elmúlt években 510 millió forinttal volt kevesebb az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól érkező támogatás, és a takarékossági intézkedések, valamint a létszámleépítés ellenére a keszthelyi önkormányzat idén 191 millió forinttal kénytelen támogatni az egészségügyi intézmény működését.
Úgy látja, hogy a volumenkorlát eltörlése ellenére országos szinten újabb 30 milliárd forintot tervez elvonni a kormány az egészségügytől, így elsősorban a kisebb kórházaknak a jelenleginél még 10-15 százalékkal kevesebb állami pénz juthat. A keszthelyi kórház anyagi helyzetének javítása érdekében februárban már indítottak egy adománygyűjtő akciót. Kvarda Attila, a kórház megbízott főigazgatója közölte: a felajánlásoknak köszönhetően eddig csaknem egymillió forinttal gyarapodott a Keszthely és Környéke Egészségügyéért Alapítvány számlája. Az adományokból a krónikus ápolási osztály eszközbeszerzésére és a megemelkedett forgalmú szülészet fejlesztésére fordítanak pénzt.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.