A válságról szól a KDNP és a Fidesz közös EP-kampánya

A Kereszténydemokrata Néppártnak (KDNP) a Fidesszel közös kampánya lesz az európai parlamenti választások előtt, amelyben a frakciószövetség kisebb tagja jelenlegi EP-képviselőjével, országgyűlési képviselőivel, valamint csaknem 2.500 helyi önkormányzati testületben dolgozó politikusával a szövetségi politika jegyében vesz részt – mondta a párt szóvivője csütörtökön. • Június 7-én lesz az EP-választás

MNO
2009. 03. 26. 13:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A következő hónapokban Surján László jelenlegi EP-képviselő, Fridvalszky Gáspár és Hölvényi György, a Fidesz-KDNP EP- listájának jelöltjei, valamint a párt prominens politikusai járják az országot – mondta Halász Zsuzsa, majd kérdésre válaszolva közölte: a kampány témája várhatóan a jelenlegi politikai és gazdasági helyzethez kapcsolódik majd.

A KDNP-t nem lepte meg a köztársasági elnöknek az a bejelentése, hogy június 7-ére írta ki a magyarországi európai parlamenti választásokat, hiszen ez megegyezik azzal az időponttal, amit mindenki várt – tette hozzá Halász Zsuzsa. A szóvivő azt hangsúlyozta, hogy a KDNP – a Fideszhez hasonlóan – szerette volna, ha a Sólyom László által megjelölt napon meg lehetett volna tartani az előre hozott országgyűlési választásokat is, amelyre a törvény szerint lehetőség lett volna. Ez a lehetőség azonban elszállni látszik, most éppen az SZDSZ miatt. A liberális párt az MSZP-nek adott, csütörtökig tartó ultimátumot visszavonta, és tovább folytatja halogató politikáját – közölte.

Halász Zsuzsa a KDNP véleményét tolmácsolva kifejtette: ha a parlament elfogadná a Fidesz és a KDNP által benyújtott törvénymódosítást, akkor meghosszabbítható lenne az az idő, amely Sólyom László köztársasági elnök rendelkezésére áll, hogy kiírja a választásokat.

Az EP-választásokat az Európai Unió által meghatározott időtartamon belül, június 4. és 7. közötti napra kell kitűzni. A jogszabály szerint az államfőnek a választást megelőző 72. napig – március 27-éig – kellett kiírnia annak időpontját. Az államfő egy nappal a határidő letelte előtt írta ki a voksolást. Az Európai Parlament új tagjait a következő öt évre választják meg, Magyarország 22 képviselőt küldhet a Brüsszelben és Strasbourgban ülésező testületbe, a jelenlegi 24 helyett.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.