Az azonnali kérdések között hétfőn a képviselők a romatelepek felszámolásáról érdeklődtek. A Fidesz a Malév jövőjéről, az MSZP az erzsébetvárosi ingatlaneladások körüli ügyészségi tevékenységről, a KDNP pedig az egri kórházról érdeklődött.
Cser-Palkovics András (Fidesz) arra hívta fel a figyelmet, hogy miközben az uniós források nehezen érkeznek meg Magyarországra, nehezen jutnak el a vállalkozásokhoz és az önkormányzatokhoz, vannak, akik a megszorítások időszakában is hozzájuthatnak vissza nem térintendő támogatásokhoz. Kiemelte, hogy ezek között vannak olyan cégek is, amelynek tulajdonosai között „találunk” kormánypárti képviselőt. Azt kérdezte, elfogadhatónak tartja-e a kormány, morálisan felvállalható-e mindez. Cser-Palkovics András a napokban sajtótájékoztatón kifogásolta, hogy egy, Molnár Albert szocialista képviselő résztulajdonában lévő cég több mint 400 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott szállodafejlesztésre.
Geberle: Hol a romatelepek felszámolására szánt pénz?
Geberle Erzsébet (SZDSZ) arra volt kíváncsi, mi lesz a romatelepek felszámolására szánt egymilliárd forint sorsa. Korózs Lajos államtitkár válaszában hangsúlyozta, hogy jelenleg is folynak a romatelepek felszámolására irányuló programok, nem igaz, hogy ezeket felfüggesztették volna. Mint mondta, a romatelep-felszámolási programból 1 milliárd forintot zároltak, ha ez a zárolás megszűnik, akkor felszabadul ez az összeg – hangsúlyozta.
Fónagy: Mi lesz a Malév dolgozóival?
Fónagy János (Fidesz) azonnali kérdésében arról beszélt, hogy számos kötelezettség teljesítése elmaradt a nemzeti légitársaság privatizációja óta, és összességében romlott a Malév pozíciója. Egyebek mellett arról érdeklődött, hogy mi lesz a dolgozók sorsával, és tervezik-e, hogy a privatizációs szerződésben foglaltakat felülbírálják.
Válaszában Keller László pénzügyi államtitkár közölte, hogy a március 18-i közgyűlésen döntés született a tulajdonosi szerkezet megváltoztatásáról és a társaság tőkeemeléséről. Ez a döntés arra jó volt, hogy rövid távon rendezte a cég helyzetét, és reményt ad arra, hogy a hosszú távú helyzet is biztosítva legyen – fűzte hozzá.
Lukács: Érez-e felelősséget Székely Tamás az egri kórházért?
A KDNP-s Lukács Tamás az egri Markhot Ferenc Kórház ügyében kérdezte Székely Tamás egészségügyi minisztert. Közölte: jogerős bírói ítélet ellenére olyan szerződést kötöttek meg, amelyet a bíróság nem jogerős ítéletével semmisnek nyilvánított. Kifejtette: már korábban figyelmeztették a minisztert, hogy elkerülhető lenne a baj, ha nem mindenáron és nem törvénysértő módon járnak el az igazgatási szervek. Székely Tamás válaszában közölte: jelen pillanatban inkább a Heves megyei betegek helyzetéről kell beszélni, akiknek – hangsúlyozta – az ellátása biztosítva van. A jogerős bírósági döntések után lesz olyan helyzet, hogy a folyamat értékelhető legyen – jegyezte meg.
Szabó Zoltán: Az ügyészség befolyásolni akarja a választások eredményét
Úgy tűnik, hogy az ügyészség nemcsak a 2006-os választás eredményét kívánja felülírni, hanem a 2010-es választásokét is befolyásolni kívánja – mondta Szabó Zoltán, az MSZP országgyűlési képviselője. A szocialista politikus Büntethető-e a képviselő a szavazataiért? című azonnali kérdésében az önkormányzati ingatlaneladások ügyében szólalt fel, és emlékeztetett: az ügyészség eljárást folytat fővárosi önkormányzatok ellen azon az alapon, hogy azok állítólag kárt okoztak a településnek. Demokratikus jogállamban mindenkinek viselnie kell a felelősséget azért, ha jogellenes tevékenységet fejt ki – hangsúlyozta válaszában Belovics Ervin.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.