Több oktatási, nevelési intézmény összevonásáról döntött a Komárom-Esztergom megyei közgyűlés csütörtöki ülésén. A hivatalos indoklás szerint az összevonásokra az „egységes igazgatás, gazdálkodás és szakmai irányítás” miatt volt szükség.
Völner Pál, a közgyűlés elnöke (Fidesz) az MTI kérdésére nem kívánta számszerűsíteni a várható megtakarításokat. Mint fogalmazott, az összevonások elsődleges célja nem a pénzelvonás volt, hanem az, hogy az intézmények ne lépjék túl költségvetésüket. Hozzátette: a fenntartó szándéka szerint a kinevezett vezetők megtalálják majd a kiadáscsökkentés lehetőségeit. Az ellenzékben lévő szocialista képviselők az ülésen kifogásolták, hogy nem világos, milyen szakmai eredménnyel, pénzügyi megtakarítással járnak az összevonások. A intézmények megkérdezett munkatársai nem kívánták kommentálni a fenntartó döntését az MTI-nek.
A megyei közgyűlés határozatával július 1-jétől egy vezetés alá kerülnek a Komáromban, Kömlődön és Tatán működő speciális szakiskolák, diák- és gyermekotthonok. Közös irányítás alá kerül a tatabányai székhelyű gyermekvédelmi szakszolgálat, a tanulási képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottság, valamint a tatai és komáromi nevelési tanácsadó. A megye teljes területét ellátó szakértői és rehabilitációs bizottságnak költöznie is kell. A Tatabánya peremterületén található új telephelyen szükség lesz az akadálymentesítésre is, amelyet a megyei önkormányzat pályázat útján kíván megvalósítani.
(MTI)