Mint arról Feigli Ferenc beszámolt, a közbeszerzési pályázatokat már kiírták, így hamarosan elkezdődhet a megvalósítás is. A fejlesztés kiterjed az egészségügyre, a foglalkoztatásra, az oktatásra és a városrehabilitációra. A polgármester közölte: a program egyik legjelentősebb – 7,5 milliárd forintos – beruházása egy, a gyógyturizmusra alapozott, húszezer négyzetmétert meghaladó négycsillagos wellness szálloda építése, ahol 168 szoba, gőzbarlang és a kor igényeinek mindenben megfelelő infrastruktúra várja majd a pihenni vágyó vendégeket.
A gyógyturizmus meghatározó lett Barcs életében – hangsúlyozta Feigli Ferenc, hozzátéve: ezért összességében 125 millió forint ráfordítással bővülnek a fürdőben igénybe vehető gyógyászati szolgáltatások is. Ezek sorából kiemelte a gyógyvizes medencék felületének növelését, a meglévő elektro- és hidroterápiás kezelések mellett a szénsavkádas kezelések és a gyógymasszázs lehetőségét, továbbá azt, hogy új orvosi szobával, szaunával és gőzbarlanggal is gazdagodik a fürdő.
A 2010 végéig a városban megvalósuló egyéb beruházásokról szólva elmondta: a Dráva partján – csaknem 500 millió forint értékben – megépül egy háromcsillagos panzió és egy négycsillagos kemping, s a rekreációs szolgáltatásokkal összhangban több mint 600 millió forintból továbbfejlesztik az egészségügyi ellátást egy kistérségi járóbeteg-ellátó központ létrehozásával, ahol egynapos sebészet igénybevételére is lehetőség nyílik. Mindemellett mintegy 900 millió forintból megújul a művelődési központ színházterme, az oktatási intézmények korszerűsítésére csaknem 1,3 milliárd forintot költenek, a nyugati városrész rehabilitációjára pedig több mint 400 millió forintot fordítanak.
Feigli Ferenc emlékeztetett arra, hogy a II. Nemzeti Fejlesztési Terv keretében elnyert támogatásoknak köszönhetően az utóbbi években már több fejlesztés is megvalósult Barcson. Példaként említette a mintegy 2,2 milliárd forintból megépült Gyógyfürdő- és Rekreációs Központot, a határfolyó menti települések értékeire alapozott, turisztikai vonzerőt növelő 150 millió forintos Dráva Projektet, valamint a művelődési központ felújítását, amelyre 135 milliót költöttek.
(MTI)