A fennmaradó 15 százalékot a cég dolgozói vásárolhatják meg kedvezményes áron a vagyontörvény alapján. Az ajánlatokat május 13-án kell beadni. Ez már a második értékesítési próbálkozás, miután a múlt év decemberében – limitár meghatározása nélkül – kiírt tender februárban eredménytelenül zárult az alacsony ajánlati árak miatt. A 300 millió forint jegyzett tőkéjű Radar Holding Zrt. saját tőkéje az utolsó audit alapján 2007 végén 548 millió forint volt.
Az MNV Zrt. tájékoztatása szerint a közel 70 főt foglalkoztató törökszentmiklósi cég bevételének mintegy 70 százaléka az építőipari kisgépek gyártásából származik. A gépipari termelés belsőépítészeti kisgépek gyártását jelenti egy luxemburgi cég számára. A másik üzletág a felületkezelés: korrózióvédelem és dekoratív fémbevonatok készítése, valamint bérgalvanizálás. Ez adja az árbevétel mintegy 30 százalékát.
A valamikori Finommechanikai Vállalat törökszentmiklósi gyáregysége az 1990-es évek közepén állt át a magyar légvédelemnek szánt honvédelmi berendezések gyártásáról polgári termékek előállítására.
A Radar Holding 2008-ban az előzetes adatok szerint közel 500 millió forint árbevételt ért el, és a devizaárfolyam-veszteség miatt mintegy hatmillió forint veszteséget könyvelt el. Az előző évben nullszaldós gazdálkodás mellett az árbevétel 640 millió forint volt. A társaság likviditása nagyon jó, és a környezetet terhelő tevékenység ellenére nincs környezetvédelmi probléma a cég telephelyén.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.