A hivatalban ugyanis van néhány olyan munkaterület, ahol a köztisztviselő fokozottabban van kitéve agressziónak – mondta, rámutatva: ilyen az adóigazgatás, ezen belül is különösen a gépjárműadóval kapcsolatos ügyintézés, de „kritikus munkaterület” a szociális igazgatás is. Az alpolgármester szerint „különösen gubancos” terület viszont a gyámügyi igazgatás, gyakori vitákkal, veszekedésekkel.
Áldozó Tamás szerint a segélyezések esetében például „tömegével vannak olyan nyilatkozatok, amelyek a magánokirat-hamisítás gyanúját is felvetik”. Ilyenek például az együttélésre, vagy különélésre vonatkozó nyilatkozatok, attól függően, hogy a segély melyik esetre állapítható meg – tette hozzá.
A környezettanulmányok során pedig rendre az derül ki, hogy egészen más a valós helyzet, mint az a nyilatkozatban szerepel – mondta az alpolgármester, megjegyezve: nem ritka eset az sem, hogy hamis orvosi igazolást nyújtanak be a közhasznú munka elkerülésére. De előfordult az is, hogy az orvos jelezte: fenyegetés hatására volt kénytelen kiadni az igazolást a munkára való alkalmatlanságról.
Áldozó Tamás szerint a polgármesteri hivatalokban – így Pápán is – főleg a női ügyintézőket éri gyakran agresszió, amellyel szemben ők – lelki habitusuk és fizikai adottságaik miatt – nem tudnak védekezni. Tettlegességig ugyan még nem fajultak a pápai önkormányzatnál az események, de ez nem egyszer csak „egy hajszálon” múlott – mondta az alpolgármester, megjegyezve, hogy az ügyintézőkkel való kiabálás, ordítozás és a fenyegető fellépés viszont szinte mindennapos.
Az ügyintézők biztonságának kérdését nem lehet és nem is akarják „megkerülni”, ezért a „leghatározottabban fontolóra vették” egy hivatali biztonsági rendszer bevezetését és szolgálat felállítását – nyilatkozta az alpolgármester az MTI-nek.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.